Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tavira

Tavira je město v portugalském regionu Algarve. Město leží asi 3 kilometry od pobřeží Atlantského oceánu a protéká jím řeka Rio Gilao. Je jedním z historicky nejcennějších měst v Algarve, kde se prolínají maurské prvky a prvky z období reconquisty i renesance. V 16. století bývala nejlidnatějším sídlem na algarvském pobřeží.

Tavira se rozrostla v nádherné městečko s kostely, starými domy a pevnostmi. V okolí jsou nádherné pláže. V blízkosti golfová hřiště. Toto významné zpracovatelské středisko tuňáků s historickými kostely, impozantními klasicistními domy a krásným parkem na nábřeží má kořeny už v dobách Féničanů a Kartaginců. Dodnes funkční kamenný most se sedmi oblouky pochází z dob Římanů. Centrum města se nachází na pravém břehu řeky Rio Gilao, která Tavirou protéká.

Tavira patří mezi nejkrásnější města Algarve, a její historie sahá hluboko do minulosti – již okolo roku 3000 př. n. l. zde sídlil lisitánský kmen Turdulů. Po Řecích a Římanech přišli Maurové, kteří město nazývali Tabira. Roku 1242 bylo město dobyto křesťany a až do epidemie moru, která vypukla roku 1645, bylo významným střediskem, v kterém se zdržovali i někteří portugalští králové.

Na náměstí Praca da República stojí pěkná radnice s podloubím, vedle ní najdete turistické informace. O něco dále se nacházejí pozůstatky starobylého maurského hradu, z něhož se zachovaly jen zdi. Z hradu je pěkný výhled na červené střechy města. Z náměstí Praca da Republica  vede na druhý břeh řeky starý římský most, v historii důležitý bod silnice spojující Faro a Mértolu. Z druhého břehu se nabízejí pěkné pohledy na staré město, které jako celek působí neobyčejně harmonickým dojmem.

Místní hrad v centru staré čtvrti byl postaven na obranu proti Maurům. Jeho zdi stojí naproti kostela Igreja de Santa Maria do Castelo, jenž byl s největší pravděpodobností postaven na místě bývalé mešity. Gotický portál je jedinou částí původní stavby z 13. století, která přežila zemětřesení v roce 1755. Na druhém konci náměstí stojí dohněda zbarvený bývalý klášter Convento da Graca.

Na úpatí kopce u řeky vede ulice Rua Galeria stojí kostel z 16. století – Kostel milosrdenství, nádherná renesanční stavba se zdobeným krytým sloupořadím. Hlavní ulice města Rua da Leberdade je lemována impozantními panskými domy z 16. století.

Tip na výlet
Z Taviry si můžete udělat hezký výlet na nedaleký ostrov Ilha de Tavira, kde najdete rozsáhlou pláž s písečnými dunami. Dopravní spojení lodí funguje z místa zvaného Quatro Aguas, asi 2 km na východ od města.

Nedaleko Taviry v obci Luz stojí renesanční kostel, který je už celá staletí cílem tradičních poutí.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko