Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Maria - informace o ostrově

Santa Maria patří do východní dvojice ostrovů situované nejblíže Portugalska. Je nejjižnější a současně nejvýchodnější z Azorských ostrovů. Přestože se pyšní nádhernými plážemi a najdete na něm mezinárodní letiště, patří těm nejméně navštěvovaným z celého souostroví.

Díky své jižní poloze má velmi suché a teplé klima. Hluboké zátoky jsou lemovány vinicemi a plážemi s bílým pískem. Co vás však praští do očí nejdříve, bude rudá jílovitá půda. Typické zbarvení získala působením vulkanické činnosti a odedávna je používaná zejména k výrobě keramiky. Dalším oblíbeným materiálem je všudypřítomný vápenec, z něhož se staví domy.

Z ostrovů vznikla Santa Maria nejdříve a některé její části můžeme datovat více než 8 milionů let zpátky. Oválný ostrov je veliký pouhých 97, 4 kilometrů čtverečních. Západ tvoří suchá jílovitá planina, východ je hornatý. Nejvyšší vrchol Alto v 509 metrech vám umožní vidět tento dech beroucí kontrast na vlastní oči.

Centrem ostrova je přístav Vila do Porto s klášterem Santo António. Severovýchod ostrova nabízí koupání v přírodních jezírcích přímo na pláži. Ve stejné oblasti (Sao Lourenco) je i proslavená vinice s týmž jménem.

Maják Farol da Maia poblíž vesničky Maia je krásnou historickou budovou s výborným výhledem do okolí. Třeba na kouzelné jezírko, jež přímo svádí ke koupání.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko