Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sao Jorge - informace o ostrově

Další z centrální skupiny Azorských ostrovů. Poměrně dlouhý a úzký ostrov se rozkládá na 243 čtverečních kilometrech. Na délku má asi 53 kilometrů, zatímco jeho šířka nepřesahuje 8 kilometrů. Většina z 10 500 obyvatel žije podél pobřeží, nejvyšší koncentrace lidí se soustředí okolo dvou větších center ostrova, měst Velas a Calheta.

Stejně jako u většiny ostatních ostrovů, osud Sao Jorge utvářela sopka. Můžete zde nalézt velké množství jeskyní, strmých skal, jezer a nádhernou přírodu, která přímo zve k pěšímu objevování všech krás ostrova. Napříč ostrovem se vine řetězec skal, z nichž vyvěrá velké množství termálních pramenů. Přírodní lázně jako dělané.

Místní se živí především pastevectvím. Cinkající huňatá zvířátka vás sice nebudou pronásledovat na každém kroku, s výrobky z mléka a rouna se však setkáte poměrně často. Vlněné pokrývky a produkce domácích sýrů totiž ostrov proslavily.

Za osobitou azorskou architekturou můžete vyrazit například do Velasu. Kromě nádherných staveb se zde konají i rybí trhy, obohacení jídelníčku o potřebné vitamíny pak půjde s čerstvými surovinami snadno. Velas je navíc důležitý přístav, takže pokud chcete vyrazit na obhlídku okolí po moři, stopněte si loď ideálně zde.

Povinností každého turisty je zastávka u Faja da Caldeira do Santo Cristo. Přírodní rezervace a speciální ekologická oblast skrývá podmořskou jeskyni a jezero. Je to také jediné místo, kde se vyskytují mušle ameijoas, místní lahůdka.

Kromě ameijoas místní kuchyně nabízí i rozličné pokrmy z ryb, langust a lapas (kuželnatky). Mezi skutečný gurmánský zážitek ale patří cozido (mix masa a zeleniny), které se vaří v sopečných jezírkách. Byla by škoda je využívat pouze pro koupání.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko