Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sao Miquel - informace o ostrově

Sao Miguel je největší (793 km2), nejosídlenější (140 000 obyvatel) a také nejfrekventovanější ostrov z celého souostroví Azorů. Je výchozím bodem pro cesty do okolí a pro pozorování delfínů a velryb. Náleží do centrální skupiny ostrovů a je sopečného původu.

Jeho povrch je hornatý, plný zeleně a skrytých krás. Nejvyšší vrchol zde dosahuje 1105 metrů a nazývá se Pico da Vara. Všudypřítomná sopečná jezírka a termální prameny poskytují dostatek příležitostí ke koupání. Pro milovníky vodních sportů je pobřeží rájem, protože nabízí ideální podmínky pro plachtění, windsurfing i veslování.

Na ostrově se nachází ananasové plantáže, vinice, pěstuje se zde cukrová řepa a citrusy. A je to také jediné místo v Evropě, kde se pěstuje čaj (v oblasti Porto Formoso). To vše umožňuje příjemné teplé a vlhké klima značnou měrou ovlivněné pásem hor táhnoucím se středem ostrova.

Kromě množství kostelů, kaplí a klášterů je častou a oblíbenou turistickou atrakcí Ohnivé jezero, k němuž se dostanete příjemnou procházkou. Kráter se sedmi jezery (Caldeira das Sete Cidades) si bezpochyby také zaslouží vaši pozornost.

Sao Miguel jistě potěší i golfisty se svými dvěma golfovými hřišti s překrásným výhledem. Centrum ostrova, město Ponta Delgada, je sídlem vlády i učenosti, nachází se zde univerzita. Historické centrum bylo letitým svědkem nájezdů korzárů.

Druhým největším městem ostrova je Ribeira Grande, která turisty uchvátí domy z 16. století. Aby byla návštěva ostrova úplná, nelze opominout jezera Sete Cidades, která vznikla zatopením sopečného kráteru. Přírodní úkaz vznikl v roce 1440, kdy mohutná exploze rozmetala sopku do širokého okolí.

Oblast Furnas Tal se svými vřídly a horkými prameny bude jistě potěchou pro tělo i duši. Ráchání v léčivém bahýnku můžete prostřídat s plaváním v některém z plaveckých bazénů s minerální vodou. Ty jsou zasazeny do kouzelného parku.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko