Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Terceira - informace o ostrově

Terceira - třetí největší a třetí objevená. Terceira patřící k Azorským ostrovům náleží do centrální skupiny spolu s Graciosou, Sao Jorgem, Picem a Failalem. Rozkládá se na 396 metrech čtverečních. Její povrch je hornatý, nejvyšší bod, Santa Barbara, dosahuje nadmořské výšky 1023 metrů. Nadpoloviční většina obyvatelstva (35 tisíc) žije v hlavním městě ostrova, Angra do Heroísmo. Dohromady ostrov obývá asi 55 tisíc lidí.

Kouzelný ostrůvek stejně jako jeho sourozence modelovala sopka. Díky příjemnému klimatu a občasným dešťům je všude zeleno, bující faunu pak místy doplňují kráterová jezírka. Pobyt si můžete zpříjemnit koupelí v termálních pramenech či projížďkou na koni. Terceira je výborným místem pro všechny cestovatele, dobrodruhy, turisty i vyznavače vodních sportů.

Golfisti budou bezpochyby také nadšeni. 18 jamkové hřiště se nachází 13 kilometrů od hlavního města a má tradici již od roku 1954. Několik tvůrců, kteří se na jeho vzniku podíleli, mu vtiskli originální tvář zasazenou do typické azorské přírody plné květin a umístili je necelých 400 metrů od pobřeží.

Město Angra de Heroísmo bylo od dob svého vzniku v roce 1534 ovlivněno kulturami ze všech koutů světa. To se promítlo i v jeho architektuře a tak bylo v roce 1983 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Přestože bylo mnoho budov poničeno během zemětřesení v roce 1980, zachovaly se dodnes, opravily se a turisté se tak stále mohou těšit jejich kráse vyvedené hlavně v koloniálním stylu.

Dnes je Angra de Heroísmo zejména kulturním centrem ostrova. Ročně se zde koná mnoho zajímavých událostí, jednou z nich je i slavnost „tourada a corda“. Zápasy s býkem na provaze. Španělské variace této zábavy vám po zhlédnutí některého zápasu přijdou bezpečné jako jízda v tanku.

Druhé nejdůležitější město oblasti je Praia da Vitória. Je to dopravní uzel ostrova. Přímo ve městě je důležitý přístav, nedaleko pak letiště, odkud se létá na ostatní ostrůvky. V blízkém Lajones pak sídlí vzdušné síly amerického letectva.

Na Terceiře si kromě výhledů z Monte Brazil, hory tyčící se u Angra de Heroísmo, nenechte ujít oblast Biscoitos. Nachází se na severním pobřeží a je známá svými vinicemi upravenými do tzv. „curraletos“. Za návštěvu pak stojí určitě i Muzeum vína v této oblasti. Pokud vás fascinují sopky a jeskyně, vydejte se do samotného středu k Caldeira de Guilherme Moniz. Se svými 15 kilometry je to nejdelší caldeira celého souostroví. V srdci ostrova najdete i jeskyně Algar do Carvao. Bývalý sopečný průduch umožňuje sestup až do 100 metrů a na dně vás okouzlí úžasným jezírkem. Všude okolo se pak nachází spousta stalaktitů a stalagmitů střídaných černým obsidiánem.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko