Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lisabon - Cristo Rei

Na okraji portugalské metropole se tyčí obří postava Krista – Cristo Rei, která byla vytvořena v letech 1949 - 1959 podle známější sochy Cristo Redentor v brazilském Rio de Janeiru. Kristus zde s rozepjatými pažemi shlíží na řeku Tejo a je dominantou celého města.

Socha byla vytvořena Franciscem Francem de Sousou na popud předsedy vlády Antónia de Oliveira Salazara. Samotná socha je vysoká 28 metrů, ale stojí na obrovském podstavci, díky kterému se tyčí do výšky až 110 metrů. Podstavec ve tvaru brány je dílem architekta Antónia Lina a na jeho vrchol, tedy do výšky 82 metrů, je možné se dostat výtahem nebo po několika schodech. Z vyhlídkové plošiny se vám naskytne nádherný výhled na Lisabon jako na dlani.

Pomník byl postaven jako poděkování Bohu, za uchránění Portugalska před druhou světovou válkou. Dnes je tento lisabonský symbol vidět snad zde všech koutů města.

- jap -

Předchozí články z Portugalska:
Lisabon hrající teskné „fado“
Lisabon - Rossio
Porto - kde vzniklo portské
Ponte 25 de Abril
Azory - přelet nad jestřábími ostrovy

Článek byl zobrazen 4 559 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko