Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Madeira - pozvánka na slavnosti a festivaly

Existuje tisíc a jeden důvod pro návštěvu Madeiry. Jsou to neuvěřitelné přírodní scenérie, úrodné hory, po celý rok je zde mírné podnebí, vřelé přivítání a pohoda, bezpečí a jistota. Madeira patří mezi celoročně vyhledávané turistické cíle a velice si zakládá na oslavách svých svátků. Většina z nich je spojena s bujarým festivalem, který je pro cestovatele zajímavým zážitkem.

Na Madeiře se slaví skoro všechno. Ulice se zaplní barevně oděnými tanečníky a hudebníky a také nepostradatelným publikem, které při této příležitosti hojně navštěvuje i místní zábavní podniky a restaurace. Jinak je ovšem vstup na oslavy zdarma. Na přípravě festivalů se opravu nešetří a místní se snaží je neustále vylepšovat a překonávat sami sebe.

Madeira

Mezi nejznámější svátky patří Únorový karneval, Květinový festival dva týdny po Velikonocích, Atlantický festival ohňostrojů v červnu, Slavnosti vína v září a Silvestr jako okázalá oslava konce roku. Mezi nejúsměvnější patří například Slavnosti, citrónů, třešní nebo kaštanů. Z náboženských svátků je nejvýznamnější slavnost Nanebevzetí Panny Marie v Monte. Často po kolenou sem přicházejí poutníci, aby políbili obraz ochránkyně ostrova. Nezřídka přicházejí prosit lidé o uzdravení. Zkrátka v každém období se dá na Madeiře prožít něco výjimečného a s tímto, vám rádi poradí v cestovní kanceláři AGL travel.

Madeira

Květinové slavnosti

Každoročně, dva týdny po Velikonocích, zaplní Funchalské ulice a centrum města Madeirský Květinový Festival. Nyní se květinová výzdoba a doprovodný program přesunuje i do dalších měst na ostrově. Den před hlavním průvodem se tisíce dětí sejdou na Radničním náměstí, kde staví z květin zeď naděje. Tato tradice končí vypuštěním holubic a následuje show pro děti. Hlavní květinový průvod se koná v neděli.  Účastní se ho stovky tanečníků v kostýmech představujících různé květy a za zvuku hudby předvádí svá vystoupení na alegorických vozech. Celou slavnost provází úžasná a nezapomenutelná vůně květin. Ve městě jsou položené květinové koberce a další výzdoba. Zájezd na tento festival naleznete v nabídce AGL travel.

Madeira

Atlantický festival ohňostrojů

Atlantický festival oficiálně zahajuje letní sezónu v měsíci červnu. Je to tradiční událost, která je pořádána regionálním sekretariátem pro cestovní ruch a kulturu, spojuje zábavu a kulturu v jeden vzrušující zážitek. Festival se skládá ze tří částí: Madeirský hudební festival, mezinárodní soutěž ohňostrojů a vystoupení filharmonických kapel v centru města. Nejpopulárnější součástí festivalu jsou velkolepé ohňostroje nad přístavním molem. Každou květnovou sobotní noc pořádá jedna ze soutěžících zemí velkolepý ohňostroj sladěný s doprovodnou hudbou. Ohňostroje trvají okolo 20 minut a jsou jedinečným zážitkem, při kterém se schází jak místní obyvatelé, tak turisté.
Zájezd na tento festival naleznete v nabídce AGL travel.

Madeira

Vinobraní – SLAVNOSTI VÍNA

S odkazem na společenský a hospodářský význam madeirského vína a oživení staré vinařské tradice se na ostrově koná každé září, v průběhu hlavního období sběru hroznů, tento festival. Nejkrásnější část oslav se koná v obci, kde si účastníci mohou vyzkoušet skutečný sběr hroznů, šlapání vína a další související tradice. Ve městě jsou stánky s mnoha druhy vín, tradičním jídlem a zábavou. Zde si rovněž můžete velice levně zakoupit typické madeirské víno. Také v centru města Funchalu najdete stánky s mnoha druhy vín, tradičním jídlem a zábavou. Zájezd na tento festival naleznete v nabídce AGL travel.

Madeira

Kromě standardních pobytových zájezdů jsou v dnešní době velice oblíbené zájezdy, “Fly & Drive“. Jedná se o individuální poznávací zájezdy na míru, kdy v ceně zájezdů na 8 dní je pronájem vozu na 6 dní, zpracovaný itinerář cesty a ubytování na třech místech ostrova, které klientům umožní poznat celý ostrov. Nabídku těchto zájezdů naleznete rovněž u AGL travel.

MadeiraCestovní kancelář AGL travel
Jungmannova 6, Praha 1
Bezplatná linka 800 222 210
rezervace@agltravel.cz
www.AGLtravel.cz

Článek byl zobrazen 2 348 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko