Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Estoril - informace o letovisku

Před nepříjemným větrem z Atlantiku chráněný pás pobřeží s hlavními středisky Estorielem a Cascais, se díky mírnému podnebí stal již v 19. století vyhledávanou portugalskou riviérou. Z dřívějších velkopanských mořských lázní se mezitím stala vybranější lisabonská letoviska.

Pozoruhodný Estoril leží 25 km západně od Lisabonu a 3 km od Cascais. Nejzápadnější bod Evropy, Cabo de Roca, je vzdálen asi 17 km. V Estoril láká milovníky hazardu světoznámé kasino. Na své si přijdou i golfisti a tenisti, naleznete zde i golfové hřiště "Estoril Golf" a tenis-klub "Estoril Club".

V Estorilu i v Cascais je spousta restaurací, barů a nočních podniků. Většinou se nachází na pláži a v jejím okolí. Dejte si třeba typickou zapečenou tresku s brambory, mořské plody nebo výtečně upravené maso. Z nápojů doporučujeme vyzkoušet typické portugalské víno „vinho verde“.

Určitou exkluzivitu si Estoril dovedl uchovat především díky kasinu s nádhernou zahradní úpravou, bazény a palmovou alejí. Dodnes zde panuje poněkud staromódní duch. Snad se o tuto atmosféru zasloužilo i několik golfových hřišť, která patří k nejlepším v Portugalsku. Vynikající golfové hřiště Penha Longa na úpatí pohoří Serra da Sintra se řadí do nejlepší světové desítky.

Staré noblesní hotely a vily dodnes připomínají mondénní minulost tohoto oblíbeného lázeňského města, k níž nepochybně patří i luxusní hotel Palácio – legendární útočiště sesazených monarchů. Za 2. světové války to zase bylo pověstné špionážní centrum, kde se u barového pultu setkávali spojenečtí a němečtí tajní agenti s židovskými utečenci, pro něž bylo Portugalsko poslední evropskou stanicí na cestě do Ameriky.

Dříve Slunečné pobřeží (dnes již Costa so Estoril) se táhne od západu Lisabonu k městu Guincho a Atlantiku. Čistou vodu hledejte spíše v okolí Guincho, starobylý Estoril však stojí minimálně za návštěvu. Na letoviska a pláže západně od hlavního města se snadno dostanete vlakem.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko