Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Albufeira

Albufeiru najdete na východ od Fara. Je to jedno z nejznámějších a nejvyhledávanějších letovisek v Alvarge. Z někdejšího rybářského městečka se zachovalo původní jádro bílých domků terasovitě rozložených ve strmém pobřežním srázu, které si dodnes dochovalo svou historickou původní atmosféru.

Název města pochází z arabského slova „al-Buhera“, což znamená mořský hrad, nebo taky hrad na moři. Poloha na útesu a labyrint uliček skýtaly Maurům výhodné obranné možnosti a Albufeira byla také jedním z posledních míst, které odolávaly reconquistě. Z památek stojí za pozornost kaple Milosrdenství a kostel Igreja Matriz.

Centrum tvoří velká písečná pláž Dos Pescadores, kam ještě dodnes přijíždějí každý den rybáři a vykládají své úlovky, které potom mohou návštěvníci obdivovat či koupit na rybím trhu na pobřeží. Odtud vedou úzké klikaté uličky se spoustou obchodů, kaváren, restaurací, barů a diskoték, které vyúsťují na náměstí s fontánou, kde se často konají koncerty pod širým nebem.

Zdejší pláž bývá v létě obvykle přeplněná, o něco lepší vyhlídky se nabízejí na pláži Praia da Falésia (8 km východně). V okolí se nachází spousta dalších malých písečných pláží mezi skalisky. Vynikající pláže západně od města zůstávají relativně málo navštěvované. Nejlepší z nich São Rafael a tři malé, krásné zátoky Coelha, Castelo a Galé.

Volně spojeny s Albufeirou jsou pláže táhnoucí se směrem na východ. Nacházejí se zde poslední bizarní skalní formace, díky nimž je Algarve tak proslulé. Další nádherné pláže jsou Santa Eulalia, Balaia, Praia da Oura a São João. Centrem aktivit na tomto úseku pobřeží je nechvalně proslulý „Pruh“ směrem do vnitrozemí, což je dlouhá ulice hlučných barů, restaurací a nočních podniků, vedoucí k vršku zvanému Montechoro.

Dnes je hlavním zdrojem příjmu obyvatel turistický ruch, a pokud hledáte komfort se vším všudy, jste na správném místě. Díky restauracím, obchodům a výborným hotelovým komplexům je toto město vysoce vyhledávanou lokalitou obzvláště anglických návštěvníků.

Od poloviny 19. století se v tomto místě lidé živili rybolovem. Na začátku 20. století zde bylo i několik továren, které zaměstnávaly okolo osmi set lidí. Rozvoj se během prvních dvou desetiletí diktatury zastavil a lidé se vrátili k rybolovu, ale od šedesátých let minulého století se začalo blýskat na lepší časy díky rozvoje turistiky. V této době bylo vystavěno mezinárodní letiště ve Faru. V průběhu osmdesátých let proběhla výstavba nových komplexů a ta probíhá v podstatě neustále až do dnešní doby.

Tip na výlet
Nedaleká Vilamoura je zbrusu nové turistické středisko s výškovými hotely a vilami, které rámují golfová hřiště až k největšímu přístavišti soukromých jachet v Algarve. V této oblasti se nachází několik nejlepších golfových hřišť z celého Algarve.

Albufeira – antická kráska, která povstala z popela

Albufeira – antická kráska, která povstala z popela

Jedním z nejznámějších rekreačních středisek na prosluněném portugalském pobřeží Algarve je Albufeira. V minulosti byla Albufeira jen nepříliš významnou rybářskou vesničkou, ale dnes patří mezi nejnavštěvovanější přímořská letoviska v oblasti. Mohou za to krásné pláže, čisté moře, zajímavé centrum města i dostatek kvalitních ubytovacích kapacit.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko