Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portimao

Portimão je po Faro druhé největší město v Algarve a průmyslové centrum této oblasti, které se rozkládá kolem zátoky při ústí řeky Rio Arade. Na blízkém pobřeží se nacházejí některé z nejhezčích pláží v Algarve, díky čemuž se město stalo i jedním z nejpopulárnějších letovisek. Hotely a turisty jsou přeplněny především pláže Praia da Rocha a Praia Três Irmãos.

V centru města se nachází náměstí, což je vlastně park z 19. století s 10 lavičkami pokrytými modrobílými azulejos, z nichž každá zobrazuje nějakou převratnou událost z portugalských dějin. V ulici Rua Machado dos Santos stojí na malé vyvýšenině se schodištěm hezký kostel Igreja de Nossa Senhora da Conceição. Tento žluto-bílý kostel (postavený v 15. století) má krásné gotické kryté sloupořadí s vyřezávanými hlavicemi, ale připomíná spíše koloniální brazilské chrámy, což je důsledek jeho přestavby v 18. a 19. století.

Z centra měst lze zamířit na nábřeží, obzvláště pokud se blíží čas oběda či večeře. Lokální kolorit si Portimão uchovává v přístavu, který je živým rybářským střediskem. To se odráží i v proslulých místních restauracích, které se specializují na sardinky opékané na grilu. Návštěvníci se mohou spolehnout na svůj nos a jít za opojnou vůní grilovaných sardinek. Zavede je do doků lemovaných řadou prostých restaurací, které všechny přetékají množstvím chutných uzených sardinek a dalších čerstvě nachytaných ryb.

Na východním konci letoviska, nad řekou Arade, stojí historická pevnost Fortaleza de Santa Catarina de Ribamar, postavená v roce 1621 k obraně měst Silves a Portimao před Maury.

Pouhé 3 km dále podél toku řeky se nachází pláž Praia da Rocha (pláž u skály), která bývala oblíbeným letoviskem bohatých portugalských rodin už na konce 19. století. Ve 30. letech 20. století ji objevili Britové a celé toto místo – lemované bizarně formovanými skalními útvary – se stalo vyhledávaným útočištěm pro spisovatele a intelektuály.

Hlavní atrakcí zůstává 2 km dlouhý úsek pláže se zlatavým pískem. Pláže jsou na pohled skvělé, protože z nich vystupují okrově zbarvené útesy na mnoha místech zvrásněné do divokých tvarů. Opačný konec Praia da Rocha se nazývá Praia do Vau. Nádherné skalní útvary a zátoky jsou i tady, ale tento úsek pláže je méně navštěvován, takže zde panuje větší klid.

Severně od Portimao začíná pohoří Serra de Monchique, které se táhne přes západní polovinu celého kraje a odděluje pobřeží od horkých plání dále na sever. Jedná se o krajinu porostlou korkovými duby, piniemi a kaštanovníky, která v nižších polohách přechází v louky poseté divokou květenou. První zastávkou, tkerá touto malebnou krajinou prochází, je lázeňské středisko Caldas de Monchique, proslulé už od římských dob svými léčivými prameny.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko