Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portimao

Portimão je po Faro druhé největší město v Algarve a průmyslové centrum této oblasti, které se rozkládá kolem zátoky při ústí řeky Rio Arade. Na blízkém pobřeží se nacházejí některé z nejhezčích pláží v Algarve, díky čemuž se město stalo i jedním z nejpopulárnějších letovisek. Hotely a turisty jsou přeplněny především pláže Praia da Rocha a Praia Três Irmãos.

V centru města se nachází náměstí, což je vlastně park z 19. století s 10 lavičkami pokrytými modrobílými azulejos, z nichž každá zobrazuje nějakou převratnou událost z portugalských dějin. V ulici Rua Machado dos Santos stojí na malé vyvýšenině se schodištěm hezký kostel Igreja de Nossa Senhora da Conceição. Tento žluto-bílý kostel (postavený v 15. století) má krásné gotické kryté sloupořadí s vyřezávanými hlavicemi, ale připomíná spíše koloniální brazilské chrámy, což je důsledek jeho přestavby v 18. a 19. století.

Z centra měst lze zamířit na nábřeží, obzvláště pokud se blíží čas oběda či večeře. Lokální kolorit si Portimão uchovává v přístavu, který je živým rybářským střediskem. To se odráží i v proslulých místních restauracích, které se specializují na sardinky opékané na grilu. Návštěvníci se mohou spolehnout na svůj nos a jít za opojnou vůní grilovaných sardinek. Zavede je do doků lemovaných řadou prostých restaurací, které všechny přetékají množstvím chutných uzených sardinek a dalších čerstvě nachytaných ryb.

Na východním konci letoviska, nad řekou Arade, stojí historická pevnost Fortaleza de Santa Catarina de Ribamar, postavená v roce 1621 k obraně měst Silves a Portimao před Maury.

Pouhé 3 km dále podél toku řeky se nachází pláž Praia da Rocha (pláž u skály), která bývala oblíbeným letoviskem bohatých portugalských rodin už na konce 19. století. Ve 30. letech 20. století ji objevili Britové a celé toto místo – lemované bizarně formovanými skalními útvary – se stalo vyhledávaným útočištěm pro spisovatele a intelektuály.

Hlavní atrakcí zůstává 2 km dlouhý úsek pláže se zlatavým pískem. Pláže jsou na pohled skvělé, protože z nich vystupují okrově zbarvené útesy na mnoha místech zvrásněné do divokých tvarů. Opačný konec Praia da Rocha se nazývá Praia do Vau. Nádherné skalní útvary a zátoky jsou i tady, ale tento úsek pláže je méně navštěvován, takže zde panuje větší klid.

Severně od Portimao začíná pohoří Serra de Monchique, které se táhne přes západní polovinu celého kraje a odděluje pobřeží od horkých plání dále na sever. Jedná se o krajinu porostlou korkovými duby, piniemi a kaštanovníky, která v nižších polohách přechází v louky poseté divokou květenou. První zastávkou, tkerá touto malebnou krajinou prochází, je lázeňské středisko Caldas de Monchique, proslulé už od římských dob svými léčivými prameny.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko