Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tavira

Tavira je město v portugalském regionu Algarve. Město leží asi 3 kilometry od pobřeží Atlantského oceánu a protéká jím řeka Rio Gilao. Je jedním z historicky nejcennějších měst v Algarve, kde se prolínají maurské prvky a prvky z období reconquisty i renesance. V 16. století bývala nejlidnatějším sídlem na algarvském pobřeží.

Tavira se rozrostla v nádherné městečko s kostely, starými domy a pevnostmi. V okolí jsou nádherné pláže. V blízkosti golfová hřiště. Toto významné zpracovatelské středisko tuňáků s historickými kostely, impozantními klasicistními domy a krásným parkem na nábřeží má kořeny už v dobách Féničanů a Kartaginců. Dodnes funkční kamenný most se sedmi oblouky pochází z dob Římanů. Centrum města se nachází na pravém břehu řeky Rio Gilao, která Tavirou protéká.

Tavira patří mezi nejkrásnější města Algarve, a její historie sahá hluboko do minulosti – již okolo roku 3000 př. n. l. zde sídlil lisitánský kmen Turdulů. Po Řecích a Římanech přišli Maurové, kteří město nazývali Tabira. Roku 1242 bylo město dobyto křesťany a až do epidemie moru, která vypukla roku 1645, bylo významným střediskem, v kterém se zdržovali i někteří portugalští králové.

Na náměstí Praca da República stojí pěkná radnice s podloubím, vedle ní najdete turistické informace. O něco dále se nacházejí pozůstatky starobylého maurského hradu, z něhož se zachovaly jen zdi. Z hradu je pěkný výhled na červené střechy města. Z náměstí Praca da Republica  vede na druhý břeh řeky starý římský most, v historii důležitý bod silnice spojující Faro a Mértolu. Z druhého břehu se nabízejí pěkné pohledy na staré město, které jako celek působí neobyčejně harmonickým dojmem.

Místní hrad v centru staré čtvrti byl postaven na obranu proti Maurům. Jeho zdi stojí naproti kostela Igreja de Santa Maria do Castelo, jenž byl s největší pravděpodobností postaven na místě bývalé mešity. Gotický portál je jedinou částí původní stavby z 13. století, která přežila zemětřesení v roce 1755. Na druhém konci náměstí stojí dohněda zbarvený bývalý klášter Convento da Graca.

Na úpatí kopce u řeky vede ulice Rua Galeria stojí kostel z 16. století – Kostel milosrdenství, nádherná renesanční stavba se zdobeným krytým sloupořadím. Hlavní ulice města Rua da Leberdade je lemována impozantními panskými domy z 16. století.

Tip na výlet
Z Taviry si můžete udělat hezký výlet na nedaleký ostrov Ilha de Tavira, kde najdete rozsáhlou pláž s písečnými dunami. Dopravní spojení lodí funguje z místa zvaného Quatro Aguas, asi 2 km na východ od města.

Nedaleko Taviry v obci Luz stojí renesanční kostel, který je už celá staletí cílem tradičních poutí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko