Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lesní park Bucaco

Lesní park v Bucacu je les, o který se staletí starali mniši a dnes je to jedno z nejromantičtějších míst středního Portugalska. Bucaco je přírodní rezervace, která vykazuje známky pralesa i arboreta - (botanická zahrada k pokusnému pěstování dřevin). Mata Nacional do Buçaco – tedy „Národní les Buçaco“ leží na svahu stejnojmenného nevysokého pohoří u známých lázní Luso.

Podivuhodné arboretum rozkládající se na ploše asi 105 ha bylo založeno už v 6. st., kdy se v místních lesích usídlili mniši. Klášter tu fungoval až do 19. stol. V  působivém lese roste na 700 vzácných dřevin, známý je například místní prastarý cedr. Oblasti se nevyhnuly ani světské záležitosti - do roku 1810 se datuje bitva u Bucaka, kdy proti sobě stanuly portugalsko-britské a francouzské jednotky.

Je to skutečně fascinující místo. V roce 1628 na tomto místě postavil řád karmelitánů dům a celý led obehnali zdí, jelikož se chtěli izolovat od hříšného okolního světa (ženskou větev řádu zakázal papež již roku 1622). V takto odlehlém lese pak mniši založili kaple, upravili stezky pro rozjímání a vysadili stromy, jež přivezli portugalští objevitelé. Vzácné dřeviny převzal v roce 1632 pod svou ochranu samotný papež. Dnes tak na sto pěti hektarech najdete kolem sedmi set místních a exotických druhů, včetně prastarého „bucackého cedru“.

Les se stal tak slavný, že sám papež v roce 1643 vyhlásil, že kdo stromy poškodí, bude exkomunikován. Posvátný klid lesa však netrval věčně. V roce 1810 ho narušily britské a portugalské jednotky bojující proti Francouzům na hřebenu Bucaka. Bitvu u Bucaka zde nyní připomíná památník. K uzavření kláštera došlo v roce 1834. Magický a romantický les však zůstal zachován.

Lidé sem dnes jezdí, aby se prošli po lesních pěšinkách, kolem schodišť, fontán, jezírek a kaplí. Nádherný je ale také hotel, který si tu původně v roce 1907 postavila královská rodina jako letní rezidenci v neomanuelském stylu. Monarchie však byla zrušena o 3 roky později. Dříve neomanuelský lovecký zámeček, jehož vnitřek zdobí nástěnné malby a dlaždice předních umělců své doby stojí za návštěvu. Vedlejší kostelík je lemován mnišskými celami – netradičně z korku.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko