Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Estoril - informace o letovisku

Před nepříjemným větrem z Atlantiku chráněný pás pobřeží s hlavními středisky Estorielem a Cascais, se díky mírnému podnebí stal již v 19. století vyhledávanou portugalskou riviérou. Z dřívějších velkopanských mořských lázní se mezitím stala vybranější lisabonská letoviska.

Pozoruhodný Estoril leží 25 km západně od Lisabonu a 3 km od Cascais. Nejzápadnější bod Evropy, Cabo de Roca, je vzdálen asi 17 km. V Estoril láká milovníky hazardu světoznámé kasino. Na své si přijdou i golfisti a tenisti, naleznete zde i golfové hřiště "Estoril Golf" a tenis-klub "Estoril Club".

V Estorilu i v Cascais je spousta restaurací, barů a nočních podniků. Většinou se nachází na pláži a v jejím okolí. Dejte si třeba typickou zapečenou tresku s brambory, mořské plody nebo výtečně upravené maso. Z nápojů doporučujeme vyzkoušet typické portugalské víno „vinho verde“.

Určitou exkluzivitu si Estoril dovedl uchovat především díky kasinu s nádhernou zahradní úpravou, bazény a palmovou alejí. Dodnes zde panuje poněkud staromódní duch. Snad se o tuto atmosféru zasloužilo i několik golfových hřišť, která patří k nejlepším v Portugalsku. Vynikající golfové hřiště Penha Longa na úpatí pohoří Serra da Sintra se řadí do nejlepší světové desítky.

Staré noblesní hotely a vily dodnes připomínají mondénní minulost tohoto oblíbeného lázeňského města, k níž nepochybně patří i luxusní hotel Palácio – legendární útočiště sesazených monarchů. Za 2. světové války to zase bylo pověstné špionážní centrum, kde se u barového pultu setkávali spojenečtí a němečtí tajní agenti s židovskými utečenci, pro něž bylo Portugalsko poslední evropskou stanicí na cestě do Ameriky.

Dříve Slunečné pobřeží (dnes již Costa so Estoril) se táhne od západu Lisabonu k městu Guincho a Atlantiku. Čistou vodu hledejte spíše v okolí Guincho, starobylý Estoril však stojí minimálně za návštěvu. Na letoviska a pláže západně od hlavního města se snadno dostanete vlakem.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko