Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Peniche - městečko na pobřeží Atlantiku

Na pobřeží Atlantského oceánu se na malém poloostrově rozkládá příjemné městečko Peniche, které proslulo svými dlouhými písčitými plážemi. Vítr vanoucí od moře zde poskytuje výborné podmínky pro sporty typu surfing, windsurfing a kiting. Díky těmto přírodním podmínkám je vyhledáváno turisty z nejrůznějších koutů světa.

ZÁJEZDY DO PORTUGALSKA NA SVĚTADÍLECH

Původně bylo Peniche jen malým rybářským přístavem, který se však postupem času proměnil v hezké přístavní městečko s mnoha obchůdky, kavárnami a restauracemi nabízejícími výtečné rybí speciality. Také dnes je Peniche proto závislé na zdejším přístavu, který je zařízen na lov ryb v hlubokých vodách.

Dominantou města je pevnost Fortaleza postavená v 16. století na obranu před případnými útoky pirátů. Během Salazarova režimu byla využívaná jako vězení pro politické odpůrce a proslavila se především v roce 1960 útokem komunistického vůdce Álvara Cunhala. Uvnitř pevnosti se dnes nachází Museu de Peniche s politickou expozicí, zahrnující i prohlídku cel. V centru města stojí kostel Igreja da Misericórdia ze 17. století. Pyšní se malovaným stropem s obrazy ze života Krista a vzorovanými obkladačkami ze stejného období.

Když se vydáte směrem na západní mys, tak asi po dvou kilometrech dorazíte na vyhlídku Cabo Carvoeiro, odkud se můžete pokochat nádherným výhledem na oceán a podivně tvarované skály na pobřeží. Stojí zde také kaple Nossa Senhora dos Remédios, která je vyzdobena azulejos s námětem ze života Panny Marie.

Asi 2 km od Peniche se na pobřeží rozkládá malá osada s názvem Baleal, která se může pochlubit nádhernými plážemi a idylickou rybářskou zátokou. Skvělou volbou je také lodní výlet na nedaleké skalnaté ostrovy Berlengas. Rozkládají se asi 12 km od pevniny a jsou obývány převážně mnichy, správci majáku, rybáři a biology. Na ostrovech najdete rezervaci s hnízdištěm mořských ptáků. Na jihovýchodě největšího ostrova Berlenga Grande stojí majestátní pevnost Forte de São João ze 17. století. Tato kamenná pětiboká pevnost byla po staletí terčem útoků pirátů a cizích flotil. Dnes slouží jako ubytovna pro turisty.

- jap -

Předchozí články z Portugalska:
Aveiro - město kanálů
Belém – město krále Manuela
Funchal - výlet do malého Lisabonu
Alfama – připomínka portugalské zlaté éry
Pohádková Sintra

Článek byl zobrazen 12 756 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko