Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sesimbra

Sesimbra je malé rybářské a poměrně rušné městečko rozkládající se asi 40 kilometrů jižně od Lisabonu.  Leží v chráněném zálivu a přístupu severních větrů zamezují svahy pohoří Serra da Arrábida. Z původně ospalé vesničky se za pár let stalo rekreační středisko oblíbené především u obyvatel portugalské metropole.

Obec byla v minulosti obsazena Římany a později i Maury. Roku 1236 dobyl zdejší ostře bráněné pevnosti král Sancho II. Stará část městečka je dnes bludištěm úzkých strmých uliček, které vyúsťují u pevnosti Santiago, v níž se nachází celnice.  Zdejší terasa, která je přes den přístupná veřejnosti, nabízí krásný výhled na celé město, Atlantický oceán i širokou písčitou pláž táhnoucí se podél obou stran.


Autor: António Manuel Dias

Nejvýraznější památkou a dominantou města je maurský hrad vypínající se vysoko nad městem. V 18. století byl krásně přestavěn a z téže doby pochází kostel a malý hřbitov plný květin. Také zde se zejména při západu slunce naskýtají nádherné pohledy z ochozů. Západně od centra městečka se nachází přístav Porto do Abrigo, kde kotví pestře natřené rybářské loďky. K přístavu se dostanete po rozlehlé promenádě Avenida dos Náufragos, která se táhne dále podél pláže za město. Velké lodě zde loví hlavně sardinky, mořské pražmy, tresky a mečouny, oproti tomu malé čluny rybářů se zaměřují především na chobotnice a olihně. Pozdě odpoledne, když se rybáři vrátí do přístavu, se na nábřeží koná hlučná dražba čerstvých, právě ulovených ryb. Tyto dary moře můžete ochutnat v některé rybí restauraci na pobřeží.

Sesimbra se poměrně rychle rozvíjí a přizpůsobuje se potřebám turistů. Nejen v centru, ale i na okolních kopcích vyrůstají nové a nové nájemní domy. Jako houby po dešti rostou také bary, restaurace a kavárničky pod širým nebem, které jsou během slunečným dní vždy plné, dokonce i v zimě. Kromě památek, pláží a vyhlášených pochoutek z moře je oblast lákavá také pro horolezce, kteří si mohou užívat v blízkém lezeckém sektoru. Nedaleko se nachází svatyně Nossa Senhora do Cabo Espichel a zátoka Albufeira ideální pro windsurfing.

Doprava do města je snadná, dostanete se sem buď přímým autobusem z lisabonského Praca de Espanha a nebo s přestupem na loď přes Cacilhas.

- jap -

Předchozí články z Portugalska:
Palácio de Mafra
Lisabon - Cristo Rei
Lisabon hrající teskné „fado“
Lisabon - Rossio
Porto - kde vzniklo portské

Článek byl zobrazen 4 439 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko