Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lisabon - Ponte 25 de Abril

Lisabonský visutý most Most Ponte 25 de Abril trochu připomíná slavný Golden Gate Bridge v americkém San Franciscu. Byl postaven v roce 1966 za vlády diktátora Salazara, proto byl původně pojmenován Ponte Salazar. K jeho přejmenování došlo až po karafiátové revoluci v roce 1974, která ukončila diktaturu a nastolila v zemi demokracii.


Autor: sahba  sanai

Ocelová konstrukce mostu je dlouhá 2 kilometry. Dolní mostovka byla v roce 1999 upravena pro velmi potřebnou železniční trať vedoucí přes řeku Tejo. Jelikož byl most proslulý častými dopravními zácpami, které kulminovaly zejména o víkendech, došlo k otevření dalšího mostu, 12 km dlouhého Ponte Vasco da Gama. Tento nový most překlenuje řeku z Montija do Sacavému ležícího severně od Parque das Nações. K dokončení tohoto nejdelšího evropského mostu došlo v roce 1998.

- jap -

Předchozí články z Portugalska:
Azory - přelet nad jestřábími ostrovy
Fatima, město zázraků
Portugalská Leiria
Alcobaca - monumentální gotická krása
Ostrov Madeira

Článek byl zobrazen 3 992 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko