Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sesimbra

Sesimbra je malé rybářské a poměrně rušné městečko rozkládající se asi 40 kilometrů jižně od Lisabonu.  Leží v chráněném zálivu a přístupu severních větrů zamezují svahy pohoří Serra da Arrábida. Z původně ospalé vesničky se za pár let stalo rekreační středisko oblíbené především u obyvatel portugalské metropole.

Obec byla v minulosti obsazena Římany a později i Maury. Roku 1236 dobyl zdejší ostře bráněné pevnosti král Sancho II. Stará část městečka je dnes bludištěm úzkých strmých uliček, které vyúsťují u pevnosti Santiago, v níž se nachází celnice.  Zdejší terasa, která je přes den přístupná veřejnosti, nabízí krásný výhled na celé město, Atlantický oceán i širokou písčitou pláž táhnoucí se podél obou stran.


Autor: António Manuel Dias

Nejvýraznější památkou a dominantou města je maurský hrad vypínající se vysoko nad městem. V 18. století byl krásně přestavěn a z téže doby pochází kostel a malý hřbitov plný květin. Také zde se zejména při západu slunce naskýtají nádherné pohledy z ochozů. Západně od centra městečka se nachází přístav Porto do Abrigo, kde kotví pestře natřené rybářské loďky. K přístavu se dostanete po rozlehlé promenádě Avenida dos Náufragos, která se táhne dále podél pláže za město. Velké lodě zde loví hlavně sardinky, mořské pražmy, tresky a mečouny, oproti tomu malé čluny rybářů se zaměřují především na chobotnice a olihně. Pozdě odpoledne, když se rybáři vrátí do přístavu, se na nábřeží koná hlučná dražba čerstvých, právě ulovených ryb. Tyto dary moře můžete ochutnat v některé rybí restauraci na pobřeží.

Sesimbra se poměrně rychle rozvíjí a přizpůsobuje se potřebám turistů. Nejen v centru, ale i na okolních kopcích vyrůstají nové a nové nájemní domy. Jako houby po dešti rostou také bary, restaurace a kavárničky pod širým nebem, které jsou během slunečným dní vždy plné, dokonce i v zimě. Kromě památek, pláží a vyhlášených pochoutek z moře je oblast lákavá také pro horolezce, kteří si mohou užívat v blízkém lezeckém sektoru. Nedaleko se nachází svatyně Nossa Senhora do Cabo Espichel a zátoka Albufeira ideální pro windsurfing.

Doprava do města je snadná, dostanete se sem buď přímým autobusem z lisabonského Praca de Espanha a nebo s přestupem na loď přes Cacilhas.

- jap -

Předchozí články z Portugalska:
Palácio de Mafra
Lisabon - Cristo Rei
Lisabon hrající teskné „fado“
Lisabon - Rossio
Porto - kde vzniklo portské

Článek byl zobrazen 5 752 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko