Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lisabon - Ponte 25 de Abril

Lisabonský visutý most Most Ponte 25 de Abril trochu připomíná slavný Golden Gate Bridge v americkém San Franciscu. Byl postaven v roce 1966 za vlády diktátora Salazara, proto byl původně pojmenován Ponte Salazar. K jeho přejmenování došlo až po karafiátové revoluci v roce 1974, která ukončila diktaturu a nastolila v zemi demokracii.


Autor: sahba  sanai

Ocelová konstrukce mostu je dlouhá 2 kilometry. Dolní mostovka byla v roce 1999 upravena pro velmi potřebnou železniční trať vedoucí přes řeku Tejo. Jelikož byl most proslulý častými dopravními zácpami, které kulminovaly zejména o víkendech, došlo k otevření dalšího mostu, 12 km dlouhého Ponte Vasco da Gama. Tento nový most překlenuje řeku z Montija do Sacavému ležícího severně od Parque das Nações. K dokončení tohoto nejdelšího evropského mostu došlo v roce 1998.

- jap -

Předchozí články z Portugalska:
Azory - přelet nad jestřábími ostrovy
Fatima, město zázraků
Portugalská Leiria
Alcobaca - monumentální gotická krása
Ostrov Madeira

Článek byl zobrazen 5 578 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko