Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lesní park Bucaco

Lesní park v Bucacu je les, o který se staletí starali mniši a dnes je to jedno z nejromantičtějších míst středního Portugalska. Bucaco je přírodní rezervace, která vykazuje známky pralesa i arboreta - (botanická zahrada k pokusnému pěstování dřevin). Mata Nacional do Buçaco – tedy „Národní les Buçaco“ leží na svahu stejnojmenného nevysokého pohoří u známých lázní Luso.

Podivuhodné arboretum rozkládající se na ploše asi 105 ha bylo založeno už v 6. st., kdy se v místních lesích usídlili mniši. Klášter tu fungoval až do 19. stol. V  působivém lese roste na 700 vzácných dřevin, známý je například místní prastarý cedr. Oblasti se nevyhnuly ani světské záležitosti - do roku 1810 se datuje bitva u Bucaka, kdy proti sobě stanuly portugalsko-britské a francouzské jednotky.

Je to skutečně fascinující místo. V roce 1628 na tomto místě postavil řád karmelitánů dům a celý led obehnali zdí, jelikož se chtěli izolovat od hříšného okolního světa (ženskou větev řádu zakázal papež již roku 1622). V takto odlehlém lese pak mniši založili kaple, upravili stezky pro rozjímání a vysadili stromy, jež přivezli portugalští objevitelé. Vzácné dřeviny převzal v roce 1632 pod svou ochranu samotný papež. Dnes tak na sto pěti hektarech najdete kolem sedmi set místních a exotických druhů, včetně prastarého „bucackého cedru“.

Les se stal tak slavný, že sám papež v roce 1643 vyhlásil, že kdo stromy poškodí, bude exkomunikován. Posvátný klid lesa však netrval věčně. V roce 1810 ho narušily britské a portugalské jednotky bojující proti Francouzům na hřebenu Bucaka. Bitvu u Bucaka zde nyní připomíná památník. K uzavření kláštera došlo v roce 1834. Magický a romantický les však zůstal zachován.

Lidé sem dnes jezdí, aby se prošli po lesních pěšinkách, kolem schodišť, fontán, jezírek a kaplí. Nádherný je ale také hotel, který si tu původně v roce 1907 postavila královská rodina jako letní rezidenci v neomanuelském stylu. Monarchie však byla zrušena o 3 roky později. Dříve neomanuelský lovecký zámeček, jehož vnitřek zdobí nástěnné malby a dlaždice předních umělců své doby stojí za návštěvu. Vedlejší kostelík je lemován mnišskými celami – netradičně z korku.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko