Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přírodní park Montesinho

Mezi Bragançou a Španělskem se rozkládá přírodní park Parque Natural de Montesinho, kde se nachází řada malých, od světa izolovaných vesniček, jež si stále udržují tradice obecního vlastnictví a zvyků z pohanských dob. Tuto oblast sdílejí s volně žijícími vlky a divokými prasaty. Kancelář správy parku v Bragance poskytne turistům informace ohledně možnosti kempování v této oblasti.

Tato přírodní rezervace, která patří k jedné z nejméně moderní civilizací zasažených oblastí v Evropě, se rozkládá na ploše 70 000 hektarů mezi Bragancou a španělskou hranicí. Tento kraj se příznačně nazývá také Terra Fria - Studená země. Pusté vrcholky nad vřesovišti sahají až do výšky 1481 metrů a opět se svažují do dubových lesů a údolí porostlých olšemi a vrbami. Ze živočichů zde můžete narazit na divoká prasata či dokonce vlky.

Přírodní park Montesinho překvapuje návštěvníky svou neuvěřitelnou různorodostí. Krajina se zde mění s každým údolím, což je dáno i geologicky - ve vrcholových partiích s žulovým podložím jsou často obrovské žulové balvany podivných tvarů, jinak zde najdete často jako podloží břidlici. Lidské osídlení je řídké, ale hory jsou zemědělsky využívané - jsou tu plantáže jedlých kaštanů a borovic. Vegetace je silně ovlivňována častými požáry, takže zde lze sledovat různé stupně následné sukcese.

V parku najdete malé, od okolního světa izolované vesničky, v nichž se udržují tradice a rituály pocházející z předkřesťanských dob a kde místní obyvatelé hovoří portugalsko-španělským nářečím. Populace celé oblasti parku činí pouhých 9 tis. obyvatel, na jednu vesničku připadá zhruba 100 obyvatel.

Největší vesnicí je Moimenta. Úchvatné pohledy na rezervaci se naskýtají z vesnice Vinhais na jižním okraji. Příroda a skvělé podmínky pro sport sem lákají turisty, cyklisty i milovníky jízdy na koních. Pro pěší turistiku je nejideálnější období jaro a léto, krajina kvete a voní. Můžete se například vydat na některou ze stezek vedoucí kolem řeky Samor nebo Tuela. V parku se nachází 10 abrigos de montanha - horské přístřešky pro pěší turisty, ve kterých mohou přenocovat.

Zajímavost
Malá vesnice Rio de Onor (24 km směrem na SV) je místem, kde se zastavil čas a kde lze najít jednu zeměpisnou kuriozitu. Vesnice leží na obou stranách hranice, část je v Portugalsku a část ve Španělsku (tam se nazývá Rihonor de Castilla). Obyvatelé z obou stran hranice hovoří smíšeným nářečím a jsou vázání četnými rodinnými svazky.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko