Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

oblast Algarve

Algarve je turisticky proslulá část Portugalska s malebnými plážemi, celoročně teplým počasím a typickou portugalskou kuchyní. Pro mnoho zahraničních turistů představuje kraj Algarve celé Portugalsko. Specifický charakter této oblasti však vyplývá z její historie silně poznamenané Maury a z jejího středomořského podnebí, velmi odlišného od klimatu v ostatních částech země. V tomto centru domácího cestovního ruchu se každoročně sjíždějí 2/3 všech lidí rekreujících se v Portugalsku.

Na nejjižnějším okraji kontinentálního Portugalska se prostírá kraj obrácený tváří k moři, který jako poslední část území dobyl portugalský král na Maurech. Název provincie je arabského původu. Al-Gharb (Západ) se jí říkalo už v dobách maurského panství, které tu vydrželo půl tisíciletí a definitivně skončilo až roku 1250. Asi 200 km dlouhé pobřežní pásmo se dělí na dvě části: Barlavento, skalnaté Algarve západně od mořských lázní Faro, a ploché Sotavento, písečné pobřeží na východ od Fara.

Každoroční příliv obrovského množství turistů měl v posledních letech za následek rozsáhlou výstavbu přímořských letovisek. Algarve má však kromě nádherných pláží, skvělého slunečného počasí a řady vynikajících sportovišť i několik klidnějších míst, kde je menší koncentrace turistů. Slunečným počasím si v Algarve můžete být  jisti na 99 %, a pokud nesvítí sluníčko, teplota i tak neklesne pod 30 °C.

Západní pobřeží Algarve má studenější, větrnější a podstatně klidnější ráz, ale i přesto zde najdete bezpočet krásných pláží. Ve vnitrozemí se nacházejí pamětihodnosti z římských i maurských dob, četné ovocné sady a malebné zalesněné pahorky četných pohoří, která oddělují Algarve od Alenteja.

Vhodné podmínky k potápění nabízí více než 30 lokalit podél celého jižního pobřeží Portugalska. Popularitě se tento sport těší především v západním Algarve u měst Luz, Lagos a Sagres. Vody u pobřeží v Algarve jsou proslulé jako jedny z nejlepších v Evropě k provozování sportovního rybaření.

Na většině pláží chráněných před otevřeným oceánem si můžete pronajmout veslice, kánoe či šlapací čluny. Zkušenější námořníci toužící po důstojnějším plavidle se mohou informovat v místních přístavištích jachet. Na pobřeží v Algarve jsou k dispozici čluny s instruktory v místech – Praia de Luz, Quinta do Lago a Portimão. Větší plavidla jsou k dispozici v přístavišti jachet ve Vilamoura nebo v Carvoeiro. Výlety lodí patří k nabídce takřka každého letoviska podél algarvského pobřeží.

Vzhledem k rozsáhlým plážím táhnoucím se podél celého pobřeží Portugalska si nelze představit lepší podmínky ke koupání a plavání nežli tady. Algarve má teplejší vodu a vyšší počet chráněných pláží nežli západní pobřeží. Nejhezčí pláže rámované útesy jsou Praia de Dona Ana a Praia do Camilo a nejfotografovanější skalní útvary a útesy v celém Algarve se nacházejí u Ponta da Piedade. Vynikající pláže s útesy na pobřeží v Algarve jsou také vhodné pro turistické vycházky.

V Algarve jsou dlouhé, písčité pláže obzvláště vhodné pro malé děti a ty starší zase mohou prozkoumávat skalnaté zátoky, což z této oblasti činí ideální prostředí pro rodinnou dovolenou. Vždy je však třeba věnovat pozornost varovným signálním vlajkám. Algarve má také standardní dětské atrakce, jako jsou tematické parky, zookoutky a vodní parky. Další atrakcí je Zoomarine – malý zábavní park se cvičenými delfíny a lachtany, přehlídkou papoušků, kinem, kolotoči a koupališti.

Většina hotelů má vlastní bazény. Většina hotelů má také své vlastní kurty, ale k dispozici je i řada tenisových klubů a kurtů pro veřejnost. Také mnoho golfových klubů má vlastní kurty. V Algarve se nachází několik světově proslulých tenisových středisek – jedno z nejznámějších je ve Vale do Lobo.

Býčí zápasy organizované pro turisty se v sezoně konají na pobřeží v Algarve ve městech Lagos, Quarteira, Vila Real de Santo António a Albureirra. Sezóna trvá od velikonoční neděle do října.

V Algarve najdete zajímavá města jako například Faro, Lagos, Olhao, Tavira, Silves a další. Vyjmenovaná města jsou jen příkladem mnoha turistických středisek, dalšími oblíbenými středisky jsou Portimao, Lagoa, Quarteira, Olhao a další… Tím, že na pobřeží najdete malebnou pláž, si však můžete být jistí všude.

Území Algarve je kopcovité, křižované mnoha údolími. Jeho nejvyšší bod je pohoří Monchique, s maximální výškou 906 m n. m. (vrchol Fóia). Region je také domovem laguny Ria Formosa, přírodní rezervace velké přes 170 čtverečních kilometrů a místem zastavení pro stovky různých ptáků.

Albufeira – antická kráska, která povstala z popela

Albufeira – antická kráska, která povstala z popela

Jedním z nejznámějších rekreačních středisek na prosluněném portugalském pobřeží Algarve je Albufeira. V minulosti byla Albufeira jen nepříliš významnou rybářskou vesničkou, ale dnes patří mezi nejnavštěvovanější přímořská letoviska v oblasti. Mohou za to krásné pláže, čisté moře, zajímavé centrum města i dostatek kvalitních ubytovacích kapacit.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko