Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přírodní park Alvao

Přírodní park Alvao se opět vyznačuje velikou rozmanitostí, a to i přes svou poměrně malou plochu oproti jiným parkům (jen asi 7,22 ha). Nejmenší národní park Portugalska okupuje západní území Serra de Alvao mezi Vila Real a Mondim de Basto. Oblast má různorodou faunu a flóru díky vysoké vlhkosti na pobřeží a suchému klimatu ve vnitrozemí.

Je to dáno geologickými podmínkami (břidlice, do kterých se zařezávají hluboká a úzká údolí, a granit ve vrcholových partiích) a mikroklimatem. Zde jsme se také prvně setkali s korkovým dubem a s plantážemi eukalyptů. Skoro 800 let stará vesnička s domky s doškovými střechami je turistickou křižovatkou za pěšími stezkami této oblasti.

Asi 2 km odtud tryská vodopád Fisgas de Emelo, ke kterému vede pěší, 9kilometrová stezka z Mondimu. Nachází se ve skalách a je tvořen 4 vodopády pod sebou od nejmenšího po největší. Pod každým je jezírko, ve kterém se dá krásně koupat. Tyhle vodopády jsou mohutné a krajina je mnohem drsnější. Čtvrtý vodopád má obrovskou sílu a padá minimálně z 20 metrů. U horního se za hezkého počasí objevují turisti, ale na těch níže položených už nepotkáte nikoho.

Pěší stezka v okolí Arnalu
Okružní pěší túru můžete podniknout v okolí Arnalu, kde lze pozorovat bohatou flóru a faunu, geologické úkazy a vychutnat si velkolepé výhledy do okolí.

Lamas de Olo
Jen 4 km stezka z Anty vás dovede do horské vesničky Lamas de Olo, kde dodnes stojí starý mlýn a domky s doškovými střechami.

Mondim de Basto
Neatraktivní modernizované horské městečko s přátelskými obyvateli nabízí silné místní víno. Odtud vede populární 3-hodinová stezka do Capela de Senhora da Graca, vrchol hory Monte Farinha, která je porostlá borovicovým lesem. Na vrcholu se můžete občerstvit v restauraci.

Západně od Basto můžete navštívit dvě likérky Quinta da Veiga v Gagos a Quinta da Capela ve Veade a ochutnat různé ročníky vín. Asi 2 km od jižně od města existuje skvělé místo pro koupání na řece Cabril nesoucí název Senhora da Ponte.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko