Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olhao

Po cestě směrem na východ od Faro narazíte nejdříve na živé rybářské městečko Olhão. Dostalo se mu přízviska bílé kubistické městečko v Algarve a jeho architektura bývá přirovnávána k severoafrickým městům. Místo střech s červenými taškami a filigránovými komíny, jež můžete spatřit všude jinde v Algarve, je panorama města Olhao tvořeno plochými střechami zvanými „açoeitas“.

Kolorit zajímavé rybářské čtvrti dotvářejí domovní bloky uspořádané ve tvaru arabských kasb s typickými prolamovanými komíny. Není to ovšem pozůstatek z maurských dob, protože pocházejí až z přelomu 18. a 19. století. Místní tržiště s rybami je jedno z nejlepších v Algarve. Proslulo především velkým výběrem slávek a dalších korýšů.

Farní kostel Nossa Senhora do Rosário zřídil roku 1698 král Dom Pedro II. V malé kapli Nossa Senhora dos Aflitos (Naše Paní trpících) v zadní části kostela se často modlí ženy rybářů za šťastný návrat svých mužů, kteří jsou právě na moři.

Tip na výlet
V sezoně odtud vyplouvají trajekty k předsunutým ostrůvkům s opuštěnými plážemi.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko