Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alvor

Alvor je pobřežní vesnička, která leží v regionu Algarve v Portugalsku. Původní rybářská vesnice leží 8 km západně od města Portimao. Je to malebné místo se starým přístavem protkaným křivolakými uličkami s obchůdky, kavárnami a restauracemi. Úzké dlážděné ulice spadají příkře k nábřeží s tržištěm, kde v široké bažinaté laguně kotví řada lodí.

Alvor leží zhruba na poloviční cestě mezi městy Portimao a Lagos. V posledních letech se městečko stalo velmi oblíbeným letoviskem, ve kterém je mnoho hotelových rezortů a turistických atrakcí. Pokud rádi surfujete, zcela jistě oceníte výhody pláže v Alvoru, která se postupem času stala rájem surfařů.

Alvor je výborně umístěn a nachází se v blízkosti přírodní laguny a krásných písečných pláží a zátok. Směrem na západ se táhne dunovitá pláž ze zlatého písku, zatímco na východ je ohraničena skalními výběžky.

Městečko bylo původně založeno Kartáginci a dávno v minulosti bylo římským přístavem, ostatně pozůstatky římských staveb můžete v okolí spatřit dodnes. Později jej ovládli Maurové a zůstalo zde po nich významné dědictví – jméno Alvor vzniklo z maurského názvu Al-Bur.

Na vrcholu kopce v ulici Rua da Igreja stojí malebný kostel z 16. století Igreja Matriz s krytým sloupořadím v manuelském slohu, jehož sochařské prvky jsou zřejmě nejhodnotnější v celém Algarve. Byl zde dokonce i hrad, který ovšem podlehl zemětřesení v roce 1755. Každý den od 9 hodin se ve městě koná rybí a ovocný trh, kde si nakoupíte potraviny levněji než v obchodě a můžete zde také využít talentu ke smlouvání cen. V centru se nachází dva supermarkety, restaurace a kavárny.

Tip na výlet
Severně od městečka Alvor, nedaleko silnice Lagos-Portimao, se nachází římské ruiny Abicada. Leží u vesnice Figuiera v blízkosti řeky Ria de Alvor.

Zajímavost

Manuelská architektura
Portugalsko je mimo jiné proslulé významným architektonickým a sochařským slohem, který se v zemi objevil na konci 15. století. Zažil rozkvět jen po dvě desetiletí. Tato doba se kryje s obdobím panování Manuela I. (1495 – 1521), proto označení „manuelský“. Mnoho památek v tomto stylu lze najít po celém kraji Algarve, např. vchod a okna kostela v Silves (Igreja da Misericórdia), v Alvoru a především v Monchique.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko