Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portugalsko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Portugalsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Portugalsko.

Lisabon a Portugalsko, země mořeplavců

Lisabon a Portugalsko, země mořeplavců

Portugalsko - země plná historických památek, dech beroucích vyhlídek i přírodních krás. Především metropole Lisabon na mohutné řece Tajo zaujme spoustou významných památek, rázovitou architekturou starých čtvrtí i moderními mosty. Na zájezdech cestovní kanceláře GEOPS do Portugalska je možné si odtud vyjet na nejzápadnější mys na pobřeží Atlantiku, do Sintry se skvostnými královskými zámky a zahradami i do kraje Alentejo s megality a starobylým městem Evora zapsaným na seznamu UNESCO.

celý článek

 

Estremoz – vznešené mramorové království

Estremoz – vznešené mramorové království

Ve středním Portugalsku, ve vyhlášeném vinařském kraji Alentejo, se nachází malebné historické městečko Estremoz, které vyniká jednou zvláštností – je celé postaveno z mramoru. Tímto materiálem zde opravdu nešetřili, jsou z něj postaveny obytné domy, hrad tyčící se nad městem, katedrála, chodníky, kašny, sloupy, zkrátka úplně vše…

celý článek

 

Portugalsko - ubytování v rekreačním domě nebo apartmánu

Portugalsko - ubytování v rekreačním domě nebo apartmánu

V době, kdy ve střední Evropě ještě sněží, začíná v Portugalsku léto a teploty se šplhají k 25 stupňům Celsia. Na promenádách, ale i v uličkách starých čtvrtí hlavního města Lisabonu se objevují první návštěvníci, kteří spěchají k věži Torre de Belém, která je jednou z významných památek města, k hradu sv. Jiří nebo si jen tak užívají atmosféry města při jízdě historickou tramvají …

celý článek

 

Sao Miguel – ostrov plný zeleně

Sao Miguel – ostrov plný zeleně

São Miguel, někdy zvaný též Ilha Verde, neboli Zelený ostrov je největším a zároveň i nejvíce osídleným ostrovem z celého Azorského souostroví. Je posetý řadou měst a městeček, které se pyšní bohatou historií. Důkazem je množství památek, od kostelů přes kaple, kláštery až po paláce. São Miguel je tak považován za jakousi vstupní bránu na Azory.

celý článek

 

Čtyři nabité dny ve stále živelném Lisabonu

Čtyři nabité dny ve stále živelném Lisabonu

Do portugalské metropole jsme se vydali v polovině října, poté, co opadly davy letních turistů, ale zároveň nás ještě vítalo sluníčko a příjemné teploty nad dvacítkou. Místní studenti nám navíc ukázali, že se tady i v tuto dobu dá koupat o půlnoci v kašně na hlavním náměstí. Vrcholem našeho čtyřdenního pobytu pak byl výlet po takzvaném Zlatém trojúhelníku s kamarádem Pedrem, majitelem minicestovky Lisbon off the Record.

celý článek

 

Casa de Mateus – barokní zámek na severu Portugalska

Casa de Mateus – barokní zámek na severu Portugalska

Barokní zámeček Casa de Mateus, někdy zvaný též Solar de Mateus, leží na odlehlém severu Portugalska, v oblasti zvané Trás-os-montes. Symbolizuje okázalost barokní architektury a dal jméno světoznámému vínu Mateus Rosé, které je znalci považováno za nejlepší prodávané víno na světě. Podoba zámku je vyobrazena dokonce i na etiketě.

celý článek

 

Ericeira – osobité portugalské městečko

Ericeira – osobité portugalské městečko

Na portugalském pobřeží Atlantského oceánu leží kosmopolitní městečko Ericeira, které návštěvníky přitahuje svými bílými domky, dlážděnými uličkami, zapadlými náměstíčky, pestrým denním trhem a také příjemným nočním životem. I přes neustále se zvyšující počty turistů si tato původně rybářská vesnička stále uchovává své osobité tradice a zvyky.

celý článek

 

Nazaré – malebné letovisko

Nazaré – malebné letovisko

Ve středním Portugalsku se v regionu nazývaném Estremadura a Ribatejo nachází malebné rybářské městečko Nazaré. Je situováno ve velké zátoce s nádhernou pláží, kterou zdobí strmé útesy v pozadí. Dnes je oblíbeným turistickým letoviskem, které si však dokázalo udržet svůj původní ráz.

celý článek

 

Palácio de Queluz - portugalské Versailles

Palácio de Queluz - portugalské Versailles

Asi 15 km severozápadně od Lisabonu leží městečko Queluz, které ukrývá jedinečný Palácio de Queluz, jemuž se někdy přezdívá také portugalské Versailles. I když na první pohled působí stavba velmi nenápadně, za omšelou fasádou se ukrývá snad nejkrásnější rokokový zámek v celém Portugalsku.

celý článek

 

Óbidos - kouzelné městečko s hradem

Óbidos - kouzelné městečko s hradem

Ve středním Portugalsku se na vyvýšenině rozkládá kouzelné městečko Óbidos, které je charakteristické svými bílými domky a starověkým opevněním s cimbuřím. Město nedávno prošlo rekonstrukcí a je tak celé chráněno jako malebná pamětihodnost. U turistů se těší velké oblibě.

celý článek

 

Faro – perla Algarve

Faro – perla Algarve

Faro je od roku 1756 hlavním městem provincie Algarve rozkládající se v jižním Portugalsku. Město je nejen významným přístavem, ale také sídlem university, biskupství a důležitým průmyslovým a obchodním centrem jihu země. Chlubí se bohatstvím kulturních a historických památek a především malebnou starou čtvrtí.

celý článek

 

Peniche - městečko na pobřeží Atlantiku

Peniche - městečko na pobřeží Atlantiku

Na pobřeží Atlantského oceánu se na malém poloostrově rozkládá příjemné městečko Peniche, které proslulo svými dlouhými písčitými plážemi. Vítr vanoucí od moře zde poskytuje výborné podmínky pro sporty typu surfing, windsurfing a kiting. Díky těmto přírodním podmínkám je vyhledáváno turisty z nejrůznějších koutů světa.

celý článek

 
1 2 3 4
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko