Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portugalsko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Portugalsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Portugalsko.

Čtyři nabité dny ve stále živelném Lisabonu

Čtyři nabité dny ve stále živelném Lisabonu

Do portugalské metropole jsme se vydali v polovině října, poté, co opadly davy letních turistů, ale zároveň nás ještě vítalo sluníčko a příjemné teploty nad dvacítkou. Místní studenti nám navíc ukázali, že se tady i v tuto dobu dá koupat o půlnoci v kašně na hlavním náměstí. Vrcholem našeho čtyřdenního pobytu pak byl výlet po takzvaném Zlatém trojúhelníku s kamarádem Pedrem, majitelem minicestovky Lisbon off the Record.

celý článek

 

Batalha – město zapsané na seznamu UNESCO

Batalha – město zapsané na seznamu UNESCO

Ve středním Portugalsku se v regionu zvaném Estremadura rozkládá významné historické město Batalha. Pyšní se dominikánským opatstvím Santa Maria da Vitória, které je mistrovským dílem portugalské gotické architektury. Pro svou jedinečnost bylo zapsáno na Seznam světového dědictví organizace UNESCO.

celý článek

 

Casa de Mateus – barokní zámek na severu Portugalska

Casa de Mateus – barokní zámek na severu Portugalska

Barokní zámeček Casa de Mateus, někdy zvaný též Solar de Mateus, leží na odlehlém severu Portugalska, v oblasti zvané Trás-os-montes. Symbolizuje okázalost barokní architektury a dal jméno světoznámému vínu Mateus Rosé, které je znalci považováno za nejlepší prodávané víno na světě. Podoba zámku je vyobrazena dokonce i na etiketě.

celý článek

 

Cascais – pestrobarevné městečko

Cascais – pestrobarevné městečko

V oblasti středního Portugalska se na lisabonském pobřeží rozkládá oblíbené letovisko Cascais. Proslulo svou kosmopolitní a rušnou atmosférou i četnými módními obchody na pěší zóně. Přesto si toto pestrobarevné městečko dokázalo zachovat svou rybářskou tradici, o které svědčí loďky houpající se v zátoce a pravidelný rybí trh.

celý článek

 

Ericeira – osobité portugalské městečko

Ericeira – osobité portugalské městečko

Na portugalském pobřeží Atlantského oceánu leží kosmopolitní městečko Ericeira, které návštěvníky přitahuje svými bílými domky, dlážděnými uličkami, zapadlými náměstíčky, pestrým denním trhem a také příjemným nočním životem. I přes neustále se zvyšující počty turistů si tato původně rybářská vesnička stále uchovává své osobité tradice a zvyky.

celý článek

 

Nazaré – malebné letovisko

Nazaré – malebné letovisko

Ve středním Portugalsku se v regionu nazývaném Estremadura a Ribatejo nachází malebné rybářské městečko Nazaré. Je situováno ve velké zátoce s nádhernou pláží, kterou zdobí strmé útesy v pozadí. Dnes je oblíbeným turistickým letoviskem, které si však dokázalo udržet svůj původní ráz.

celý článek

 

Palácio de Queluz - portugalské Versailles

Palácio de Queluz - portugalské Versailles

Asi 15 km severozápadně od Lisabonu leží městečko Queluz, které ukrývá jedinečný Palácio de Queluz, jemuž se někdy přezdívá také portugalské Versailles. I když na první pohled působí stavba velmi nenápadně, za omšelou fasádou se ukrývá snad nejkrásnější rokokový zámek v celém Portugalsku.

celý článek

 

Óbidos - kouzelné městečko s hradem

Óbidos - kouzelné městečko s hradem

Ve středním Portugalsku se na vyvýšenině rozkládá kouzelné městečko Óbidos, které je charakteristické svými bílými domky a starověkým opevněním s cimbuřím. Město nedávno prošlo rekonstrukcí a je tak celé chráněno jako malebná pamětihodnost. U turistů se těší velké oblibě.

celý článek

 

Faro – perla Algarve

Faro – perla Algarve

Faro je od roku 1756 hlavním městem provincie Algarve rozkládající se v jižním Portugalsku. Město je nejen významným přístavem, ale také sídlem university, biskupství a důležitým průmyslovým a obchodním centrem jihu země. Chlubí se bohatstvím kulturních a historických památek a především malebnou starou čtvrtí.

celý článek

 

Évora – studentské a turistické centrum

Évora – studentské a turistické centrum

V rovinách jižního Portugalska se v kraji známém jako Alentejo rozkládá hradbami obehnané, kouzelné město Évora. Od roku 1986 se nachází na seznamu památek UNESCO, ale rozhodně nepůsobí muzeálním dojmem. Je opravdovým klenotem oblasti a velkým lákadlem pro turisty.

celý článek

 

Peniche - městečko na pobřeží Atlantiku

Peniche - městečko na pobřeží Atlantiku

Na pobřeží Atlantského oceánu se na malém poloostrově rozkládá příjemné městečko Peniche, které proslulo svými dlouhými písčitými plážemi. Vítr vanoucí od moře zde poskytuje výborné podmínky pro sporty typu surfing, windsurfing a kiting. Díky těmto přírodním podmínkám je vyhledáváno turisty z nejrůznějších koutů světa.

celý článek

 

Aveiro – město kanálů

Aveiro – město kanálů

Malé přístavní město Aveiro situované ve středním Portugalsku, v krajině plné zátok, říček, kanálů a můstků, patří mezi nejpříjemnější portugalská města. Místní turistickou atrakcí je projížďka kanály na barevných člunech, svou podobnost s italskými Benátkami tak Aveiro nezapře.

celý článek

 
1 2 3 4
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko