Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Flores - informace o ostrově

Flores je nejzápadnějším ostrovem celého souostroví. Na 143 kilometrech čtverečních žijí přibližně 4000 obyvatel. Ohromné množství zeleně a květin místy přerušují skaliska vypínající se vysoko do okolí s malebnými vesničkami a ostře řezané zátoky.

Flores je květinovým rájem. Ne nadarmo nese titul „největší přírodní rezervace primitivní flóry“. Porost je tu skutečně různorodý, nejčastější jsou ale zářivě modré hortenzie. V kombinaci s říčkami a jezery je to smyslný mix.

Pokud chcete i vy naleznout rajskou zahradu, zkuste se třeba vydat do vnitrozemí od skály Rocha dos Bordoes, kterou zde vytvořila láva. Najdete tam sedm jezírek (Sete Lagoa) a kráter obrostlý hortenziemi.
Ve vesničce Fajazinha pohádkovou atmosféru dokreslují ještě všudypřítomné ruiny vodních mlýnů, v blízkosti se pak nachází vodopád Ribeira Grande. Zajímavou oblastí je i Cascatas, taktéž kousek od vesnice. Tam ze země vyvěrá okolo dvacíti pramenů.

Na západním pobřeží příroda vytvořila kouzelné sousoší (Pedras do Frade e da Freira) mnicha a mnišky a poblíž Jeskyni kohouta (Gruta do Galo), jež svůj název dostala podle tvaru vstupního otvoru.

Hlavnímy centry ostrova jsou městečka Santa Cruz, kde se nachází i malé letiště, a Lajes. V Santa Cruz žije skoro polovina obyvatel a kromě úřadů a letiště se zde nachází i zdravotní a obchodní centrum. Ve městě si určitě povšimněte nádherné architektury starých budov.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko