Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Braga

Hrdé biskupské sídlo Braga je nejen církevním centrem Portugalska, ale i významným průmyslovým střediskem oblasti Porto-Braga. Půvabné a rušné město Braga založené ve 12. století, je nejstarším náboženským centrem v Portugalsku. Religiozitu města dosvědčuje počet místních kostelů, kterých je více než 30. Návštěvníci ocení zejména procházku starým centrem, kde se v okolí náměstí Praça República nachází i několik příjemných kaváren z přelomu 19. a 20. století.

Pod původním jménem Bracara Augusta bylo již v římských dobách správním centrem provincie Lusitania. V Braze založené Kelty v roce 300 př. Kr., která se později (od roku 27 př. n. l.) stala římským správním střediskem Bracara Augusta, se spojuje slavná minulost významného centra s obchodní a průmyslovou prosperitou přítomnosti.

Braga proslulá svými kostely, má ale také řadu nádherných barokních paláců. Západně od centra stojí Palácio dos Biscainhos, postavený v 17. století. Palác je názornou ukázkou vytříbeného životního stylu šlechty. Můžete zde spatřit azulejos se sokolnickými motivy, čínský porcelán a krásný park. Jižně od Praça da República se nachází modrými kachlíky obložený dům Casa do Raio, známý také jako Casa do Mexicano, kde je dnes nemocnice.

Středem města vede pěší zóna Rua do Souto, která míjí středověkou pevnost a náměstí před bývalým arcibiskupským palácem, kde je dnes knihovna. Původně románský exteriér místní katedrály (Sé) byl v průběhu věků zkrášlován prvky dalších stylů. Uvnitř můžete spatřit dvoje extravagantní pozlacené varhany, kůr vyřezávaný z brazilského dřeva a u vchodu malovaný strop po stranách hlavní lodi.

O bohatství zdejšího arcibiskupství si návštěvníci mohou udělat představu také při prohlídce katedrálního Muzea sakrálního umění (Museu de Arte Sacra), přeplněného zlatými a stříbrnými předměty, mezi nimiž je i kříž, který měl údajně u sebe Cabral, když v roce 1500 objevil Brazílii. Dále se tu nacházejí barevné plastiky a azulejos. Na protější straně nádvoří stojí dvojice kaplí z 14. století. V původně románské, dnes stylově značně různorodé katedrále jsou v kapli Capela dos Reis (z 14. století) uloženy pozůstatky Jindřicha Burgundského a jeho manželky dony Tareji, rodičů zakladatele portugalského království Afonsa Henriquese.

Asi 4 km za městem se nachází uměleckohistorický skvost – vizigótské oratorium ze 7. století. Za městem se také nachází jedna z nejatraktivnějších památek na severu Portugalska, poutní kostel z 18. století Bom Jesus do Monte, situovaný v kopcích 4 km východně od Bragy. Tento barokní chrám s dvojicí věží je pozoruhodný především velkolepým schodištěm, které k němu vede. Nejzbožnější věřící stoupají celou délku schodiště po kolenou, ti pohodlnější se mohou svézt lanovkou a ubytovat se přímo na vrcholu v jednom ze tří tamních hotelů.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko