Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lisabonské pobřeží - informace o lokalitě

Nejnavštěvovanějšími lokalitami ve střední části Portugalska je bezesporu jedno z nejkrásnějších metropolitních měst v Evropě – Lisabon a samotné Lisabonské pobřeží. Směrem na severozápad vás asi po hodinové cestě okouzlí Sintra a úžasná krajina plná venkovských sídel a bývalých královských paláců. Pokud se vydáte na jih, čekají na vás písčité pláže, rybářská městečka a laguny v ústí řek Tejo a Sado.

Místní pláže jsou jedny z nejčistších v Evropě. Moře je chladné a často divoké, koupání pro gurmány. Nadšení jsou z něj však zejména surfaři, kteří Portugalsko díky drsným vodám milují. Na své si přijdou i rybáři, sportovní potápěči a golfisti. Můžete si udělat vyjížďku na koních, a pokud jste dobrodružné povahy, mohla by se vám zalíbit trať Formule 1.

Sjíždět vlny Atlantiku je možné víceméně kdekoliv, kde vám útesy dovolí dostat se do vody. Pokud si najdete svůj vlastní spot, kde nikdo nejezdí, buďte opatrní. Tu a tam ve vodě leží velké balvany nebo části útesu, které jsou schované těsně pod hladinou a nejsou vidět. Pro začátečníky je určitě lepší vyhledat pláž s písečným dnem. Hlavní dvě surfařské oblasti jsou Lisabon (okolo městeček Ericeira a Peniche) a jihozápad Portugalska (v regionu Algarve).

Setúbal je třetím největším portugalským městem. Leží v blízkosti řeky Sado a i přes průmyslový ráz a velký přístav má dostatek historických skvostů. Městečko Mafra se pro změnu pyšní klášterem z dob krále Jana V. Vznikl na základě slibu. Jan V. se k jeho stavbě zavázel v případě, že dostane potomka. A tak se tedy stalo.

Pokud jste milovníky svěžího podnebí a čistých pláží líznutých trochou tradičního portugalského šmrncu, zajeďte do Ericeiry. I přes zvyšující se příliv turistů ze zahraničí, ale i domácích, si stále uchovává osobitou atmosféru rybářské vesničky.

Městečko Sintra najdete schované mezi vršky pohoří Serra da Sintra. Jedná se o staré maurské město, ve 12. století dobyté Alfonsem I. Dobyvatelem. Díky své kráse, kterou se zasloužila i o poctu být letním sídlem královské rodiny, a historické hodnotě je pod ochranou UNESCO. Pohoří Serra da Sintra má jednu specialitku. Ať je v Portugalsku počasí jaké chce, zde je neustále zataženo.

Západně od Sintry se pak nalézá nejzápadnější část Evropy, mys Cabo da Roca. Maják spolu se skalnatým útesem a vodami Atlantiku v pozadí tvoří opravdu malebný obrázek.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko