Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

oblast Algarve

Algarve je turisticky proslulá část Portugalska s malebnými plážemi, celoročně teplým počasím a typickou portugalskou kuchyní. Pro mnoho zahraničních turistů představuje kraj Algarve celé Portugalsko. Specifický charakter této oblasti však vyplývá z její historie silně poznamenané Maury a z jejího středomořského podnebí, velmi odlišného od klimatu v ostatních částech země. V tomto centru domácího cestovního ruchu se každoročně sjíždějí 2/3 všech lidí rekreujících se v Portugalsku.

Na nejjižnějším okraji kontinentálního Portugalska se prostírá kraj obrácený tváří k moři, který jako poslední část území dobyl portugalský král na Maurech. Název provincie je arabského původu. Al-Gharb (Západ) se jí říkalo už v dobách maurského panství, které tu vydrželo půl tisíciletí a definitivně skončilo až roku 1250. Asi 200 km dlouhé pobřežní pásmo se dělí na dvě části: Barlavento, skalnaté Algarve západně od mořských lázní Faro, a ploché Sotavento, písečné pobřeží na východ od Fara.

Každoroční příliv obrovského množství turistů měl v posledních letech za následek rozsáhlou výstavbu přímořských letovisek. Algarve má však kromě nádherných pláží, skvělého slunečného počasí a řady vynikajících sportovišť i několik klidnějších míst, kde je menší koncentrace turistů. Slunečným počasím si v Algarve můžete být  jisti na 99 %, a pokud nesvítí sluníčko, teplota i tak neklesne pod 30 °C.

Západní pobřeží Algarve má studenější, větrnější a podstatně klidnější ráz, ale i přesto zde najdete bezpočet krásných pláží. Ve vnitrozemí se nacházejí pamětihodnosti z římských i maurských dob, četné ovocné sady a malebné zalesněné pahorky četných pohoří, která oddělují Algarve od Alenteja.

Vhodné podmínky k potápění nabízí více než 30 lokalit podél celého jižního pobřeží Portugalska. Popularitě se tento sport těší především v západním Algarve u měst Luz, Lagos a Sagres. Vody u pobřeží v Algarve jsou proslulé jako jedny z nejlepších v Evropě k provozování sportovního rybaření.

Na většině pláží chráněných před otevřeným oceánem si můžete pronajmout veslice, kánoe či šlapací čluny. Zkušenější námořníci toužící po důstojnějším plavidle se mohou informovat v místních přístavištích jachet. Na pobřeží v Algarve jsou k dispozici čluny s instruktory v místech – Praia de Luz, Quinta do Lago a Portimão. Větší plavidla jsou k dispozici v přístavišti jachet ve Vilamoura nebo v Carvoeiro. Výlety lodí patří k nabídce takřka každého letoviska podél algarvského pobřeží.

Vzhledem k rozsáhlým plážím táhnoucím se podél celého pobřeží Portugalska si nelze představit lepší podmínky ke koupání a plavání nežli tady. Algarve má teplejší vodu a vyšší počet chráněných pláží nežli západní pobřeží. Nejhezčí pláže rámované útesy jsou Praia de Dona Ana a Praia do Camilo a nejfotografovanější skalní útvary a útesy v celém Algarve se nacházejí u Ponta da Piedade. Vynikající pláže s útesy na pobřeží v Algarve jsou také vhodné pro turistické vycházky.

V Algarve jsou dlouhé, písčité pláže obzvláště vhodné pro malé děti a ty starší zase mohou prozkoumávat skalnaté zátoky, což z této oblasti činí ideální prostředí pro rodinnou dovolenou. Vždy je však třeba věnovat pozornost varovným signálním vlajkám. Algarve má také standardní dětské atrakce, jako jsou tematické parky, zookoutky a vodní parky. Další atrakcí je Zoomarine – malý zábavní park se cvičenými delfíny a lachtany, přehlídkou papoušků, kinem, kolotoči a koupališti.

Většina hotelů má vlastní bazény. Většina hotelů má také své vlastní kurty, ale k dispozici je i řada tenisových klubů a kurtů pro veřejnost. Také mnoho golfových klubů má vlastní kurty. V Algarve se nachází několik světově proslulých tenisových středisek – jedno z nejznámějších je ve Vale do Lobo.

Býčí zápasy organizované pro turisty se v sezoně konají na pobřeží v Algarve ve městech Lagos, Quarteira, Vila Real de Santo António a Albureirra. Sezóna trvá od velikonoční neděle do října.

V Algarve najdete zajímavá města jako například Faro, Lagos, Olhao, Tavira, Silves a další. Vyjmenovaná města jsou jen příkladem mnoha turistických středisek, dalšími oblíbenými středisky jsou Portimao, Lagoa, Quarteira, Olhao a další… Tím, že na pobřeží najdete malebnou pláž, si však můžete být jistí všude.

Území Algarve je kopcovité, křižované mnoha údolími. Jeho nejvyšší bod je pohoří Monchique, s maximální výškou 906 m n. m. (vrchol Fóia). Region je také domovem laguny Ria Formosa, přírodní rezervace velké přes 170 čtverečních kilometrů a místem zastavení pro stovky různých ptáků.

Albufeira – antická kráska, která povstala z popela

Albufeira – antická kráska, která povstala z popela

Jedním z nejznámějších rekreačních středisek na prosluněném portugalském pobřeží Algarve je Albufeira. V minulosti byla Albufeira jen nepříliš významnou rybářskou vesničkou, ale dnes patří mezi nejnavštěvovanější přímořská letoviska v oblasti. Mohou za to krásné pláže, čisté moře, zajímavé centrum města i dostatek kvalitních ubytovacích kapacit.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko