Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galé

Západně od Albufeiry se na pobřeží Algarve nachází letovisko Galé, které je ideálním místem pro strávení dovolené pro všechny, kdo touží po klidu a chtějí si vychutnávat pohodu jižního pobřeží Portugalska. Letovisko bylo pojmenováno po pláži Praia da Galé, která jej v délce několika kilometrů lemuje.

Portugalské letovisko Galé nabízí nejen krásnou pláž, azurové vody Atlantského oceánu a spoustu slunečných dní během celého roku, ale okouzlí také šarmem své historické části. Nejde totiž o nové a uměle vybudované turistické letovisko, ale o starodávné městečko, jehož dějiny sahají daleko do minulosti. Stalo se však oblíbenou turistickou destinací na pobřeží Algarve, které patří k nejnavštěvovanějším částem Portugalska.

V Galé bylo vystavěno mnoho nejrůznějších ubytovacích zařízení, od velkých luxusních hotelů, přes apartmány až po skromnější studia. Nachází se zde také řada soukromých vilek, které vynikají svou jedinečnou architekturou. O hladové žaludky návštěvníků se starají četné restaurace lákající na ochutnávku tradičních portugalských pokrmů, jako jsou různě upravené ryby a dary moře. Za místní specialitu je považováno ostře kořeněné kuře „piri-piri“. Rozhodně si nenechejte ujít posezení ve venkovní restauraci s výhledem na pláž nebo západ slunce. Při této romantické podívané můžete ochutnat výteční portské.

V letovisku panuje příjemné klima nejen v letních měsících, ale dokonce i v zimní sezóně. Písečná pláž Praia da Galé má pozvolné svažování do moře a je omývaná vodami Atlantiku. Užijete si zde jak příjemného koupání, tak i všemožných vodních sportů. Ve vlnách Atlantiku nejčastěji dovádí surfaři a kiteři. Okolí Galé je dostatečně zelené, porůstá jej bohatá vegetace tvořená fíkovníky, pomerančovníky a pestrými buganviliemi.

Pokud si budete chtít pobyt v Galé trochu zpestřit, vydejte se na lodní výlet malou rybářskou bárkou podél zdejšího romantického pobřeží. Budete si tak moci prohlédnout skaliska a tajuplné jeskyně, které se staly domovem pro velké množství vodního ptactva. Pokud jste propadli golfu, bude se vám v Galé jistě také líbit. Asi dva kilometry od centra letoviska se nachází devítijamkové golfové hřiště, které bylo otevřeno již v roce 1991. Za nákupy a bujarým nočním životem se můžete vypravit do 6 kilometrů vzdálené Albufeiry. Stačí jen využít místní autobusové dopravy, která jezdí poměrně pravidelně. Od mezinárodního letiště je letovisko Galé vzdáleno asi hodinu jízdy.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko