Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galé

Západně od Albufeiry se na pobřeží Algarve nachází letovisko Galé, které je ideálním místem pro strávení dovolené pro všechny, kdo touží po klidu a chtějí si vychutnávat pohodu jižního pobřeží Portugalska. Letovisko bylo pojmenováno po pláži Praia da Galé, která jej v délce několika kilometrů lemuje.

Portugalské letovisko Galé nabízí nejen krásnou pláž, azurové vody Atlantského oceánu a spoustu slunečných dní během celého roku, ale okouzlí také šarmem své historické části. Nejde totiž o nové a uměle vybudované turistické letovisko, ale o starodávné městečko, jehož dějiny sahají daleko do minulosti. Stalo se však oblíbenou turistickou destinací na pobřeží Algarve, které patří k nejnavštěvovanějším částem Portugalska.

V Galé bylo vystavěno mnoho nejrůznějších ubytovacích zařízení, od velkých luxusních hotelů, přes apartmány až po skromnější studia. Nachází se zde také řada soukromých vilek, které vynikají svou jedinečnou architekturou. O hladové žaludky návštěvníků se starají četné restaurace lákající na ochutnávku tradičních portugalských pokrmů, jako jsou různě upravené ryby a dary moře. Za místní specialitu je považováno ostře kořeněné kuře „piri-piri“. Rozhodně si nenechejte ujít posezení ve venkovní restauraci s výhledem na pláž nebo západ slunce. Při této romantické podívané můžete ochutnat výteční portské.

V letovisku panuje příjemné klima nejen v letních měsících, ale dokonce i v zimní sezóně. Písečná pláž Praia da Galé má pozvolné svažování do moře a je omývaná vodami Atlantiku. Užijete si zde jak příjemného koupání, tak i všemožných vodních sportů. Ve vlnách Atlantiku nejčastěji dovádí surfaři a kiteři. Okolí Galé je dostatečně zelené, porůstá jej bohatá vegetace tvořená fíkovníky, pomerančovníky a pestrými buganviliemi.

Pokud si budete chtít pobyt v Galé trochu zpestřit, vydejte se na lodní výlet malou rybářskou bárkou podél zdejšího romantického pobřeží. Budete si tak moci prohlédnout skaliska a tajuplné jeskyně, které se staly domovem pro velké množství vodního ptactva. Pokud jste propadli golfu, bude se vám v Galé jistě také líbit. Asi dva kilometry od centra letoviska se nachází devítijamkové golfové hřiště, které bylo otevřeno již v roce 1991. Za nákupy a bujarým nočním životem se můžete vypravit do 6 kilometrů vzdálené Albufeiry. Stačí jen využít místní autobusové dopravy, která jezdí poměrně pravidelně. Od mezinárodního letiště je letovisko Galé vzdáleno asi hodinu jízdy.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko