Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alvor

Alvor je pobřežní vesnička, která leží v regionu Algarve v Portugalsku. Původní rybářská vesnice leží 8 km západně od města Portimao. Je to malebné místo se starým přístavem protkaným křivolakými uličkami s obchůdky, kavárnami a restauracemi. Úzké dlážděné ulice spadají příkře k nábřeží s tržištěm, kde v široké bažinaté laguně kotví řada lodí.

Alvor leží zhruba na poloviční cestě mezi městy Portimao a Lagos. V posledních letech se městečko stalo velmi oblíbeným letoviskem, ve kterém je mnoho hotelových rezortů a turistických atrakcí. Pokud rádi surfujete, zcela jistě oceníte výhody pláže v Alvoru, která se postupem času stala rájem surfařů.

Alvor je výborně umístěn a nachází se v blízkosti přírodní laguny a krásných písečných pláží a zátok. Směrem na západ se táhne dunovitá pláž ze zlatého písku, zatímco na východ je ohraničena skalními výběžky.

Městečko bylo původně založeno Kartáginci a dávno v minulosti bylo římským přístavem, ostatně pozůstatky římských staveb můžete v okolí spatřit dodnes. Později jej ovládli Maurové a zůstalo zde po nich významné dědictví – jméno Alvor vzniklo z maurského názvu Al-Bur.

Na vrcholu kopce v ulici Rua da Igreja stojí malebný kostel z 16. století Igreja Matriz s krytým sloupořadím v manuelském slohu, jehož sochařské prvky jsou zřejmě nejhodnotnější v celém Algarve. Byl zde dokonce i hrad, který ovšem podlehl zemětřesení v roce 1755. Každý den od 9 hodin se ve městě koná rybí a ovocný trh, kde si nakoupíte potraviny levněji než v obchodě a můžete zde také využít talentu ke smlouvání cen. V centru se nachází dva supermarkety, restaurace a kavárny.

Tip na výlet
Severně od městečka Alvor, nedaleko silnice Lagos-Portimao, se nachází římské ruiny Abicada. Leží u vesnice Figuiera v blízkosti řeky Ria de Alvor.

Zajímavost

Manuelská architektura
Portugalsko je mimo jiné proslulé významným architektonickým a sochařským slohem, který se v zemi objevil na konci 15. století. Zažil rozkvět jen po dvě desetiletí. Tato doba se kryje s obdobím panování Manuela I. (1495 – 1521), proto označení „manuelský“. Mnoho památek v tomto stylu lze najít po celém kraji Algarve, např. vchod a okna kostela v Silves (Igreja da Misericórdia), v Alvoru a především v Monchique.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko