Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lagos

Půvabné a rušné město Lagos se nachází v jednom z největších zálivů Algarve. Střediskem západního Algarve je výjimečné přímořské letovisko, které nabízí pro každého něco. V noci se vyznačuje živým ruchem na terasách restaurací a v barech, zatímco ve dne se zde mísí bohatá minulost s rušným dneškem. Na předměstí se rozkládají atraktivní pláže.

V Lagosu se zachovala značná část městských hradeb, které pochází většinou z 16. století, i když některé části jsou už z římských dob a v průběhu staletí byly různě přestavovány a doplňovány. Město leží na konci zátoky a má k dispozici rybářský a jachtařský přístav. Nabízí se zde možnost mnoha vodních sportů, rybolovu na moři a podmořského rybolovu.

Lagos býval významným obchodním přístavem už za vlády Maurů, ale období jeho největší prosperity přišlo až po reconquistě, kdy byl prohlášen za hlavní město kraje Algarve. Zdejší přístav byl významný již v době velkých zámořských objevů. V 15. století byl Lagos důležitým přístavem a sídlem algarvského guvernéra Jindřicha Mořeplavce.

Odtud vyrazil Gil Eanes, který jako první obeplul africký mys Bojador, považovaný tehdy za konec obydleného světa. Tady v Lagos byly uváděny do praxe teoretické poznatky námořní školy ze Sagres. Ve zdejším přístavu se stavěly a odtud vyplouvaly na moře portugalské karavely na své zámořské objevy. Obyvatelé Lagosu se i nadále živí rybolovem, a tak si město bez ohledu na turistický ruch udržuje starobylý duch.

Zrekonstruovaná pevnost Forte da Ponte de Bandeira hlídala v 17. století vjezd do přístavu. Úzké a dlážděné ulice stoupají k horní části města a jsou zvyklé spíše na oslí povozy než na auta. Hlavní třídou Lagosu je kouzelná dlážděná ulice lemovaná restauracemi, bary a obchody se starožitnostmi a keramikou. Na ulici Rua General Alberta da Silveira stojí malý chrám Igreja de Santo António, bohatě zlacené barokní dílo a jedna z nejhezčích církevních budov v Algarve, která byla znovu vystavěna po zemětřesení v roce 1755. Vchod do kostela je vlastně dveřmi vedlejšího kuriózního muzea Museu Regional de Lagos.

V jeho sálech jsou k vidění předměty sakrálního umění, archeologické nálezy, původní zakládací listina města Lagos, mešní roucha a bizarní sbírka exponátů dokumentujících neúspěchy vědeckých experimentů – jako např. osminohé kůzle naložené ve formaldehydu, jednooká ovce či kočka se dvěma obličeji.

Mezi plážemi u Lagosu vyniká jak Meia Praia, která se nachází ve vzdálenosti 1,6 km směrem na východ a představuje 4 km dlouhý písčitý úsek, tak řada malých zátok západně od města. Zvláštní skalní formace a příkré útesy, které se při západu slunce barví do oranžova, představují jedny z nejvíce fotografovaných přírodních scenérií v Evropě.

Na nejjižnějším konci silnice, která se pak stáčí na západ do Sagres najdou turisté ty nejkrásnější přírodní scenérie. Hlavní atrakcí mezi všemi skalními formacemi a útesy v Algarve je Ponta da Piedade (Místo pokání), úchvatná stavebnice kamenných mostů, teras a jeskyní.

Tady se můžete kochat nádherou skalnatých útesů hnědé až červené barvy. Přírodní síly mnohaletým působením vymodelovaly skály do bizarních tvarů. Oblouky, sloupy a dokonce i jeskyně v útesech jsou doplňovány působivými skalisky, která vystupují z moře. I když podél celého pobřeží vyrůstají hotely a turistické komplexy, a vzniká tak takřka souvislý pás rekreačních zařízení, lze objevit pláže, na něž po celý den nikdo nevkročí.

Tipy na výlety
Možnost výletů do známého lázeňského střediska la Sierra de Monchiqure a do Caldas de Monchique.

 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko