Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přírodní park Alvao

Přírodní park Alvao se opět vyznačuje velikou rozmanitostí, a to i přes svou poměrně malou plochu oproti jiným parkům (jen asi 7,22 ha). Nejmenší národní park Portugalska okupuje západní území Serra de Alvao mezi Vila Real a Mondim de Basto. Oblast má různorodou faunu a flóru díky vysoké vlhkosti na pobřeží a suchému klimatu ve vnitrozemí.

Je to dáno geologickými podmínkami (břidlice, do kterých se zařezávají hluboká a úzká údolí, a granit ve vrcholových partiích) a mikroklimatem. Zde jsme se také prvně setkali s korkovým dubem a s plantážemi eukalyptů. Skoro 800 let stará vesnička s domky s doškovými střechami je turistickou křižovatkou za pěšími stezkami této oblasti.

Asi 2 km odtud tryská vodopád Fisgas de Emelo, ke kterému vede pěší, 9kilometrová stezka z Mondimu. Nachází se ve skalách a je tvořen 4 vodopády pod sebou od nejmenšího po největší. Pod každým je jezírko, ve kterém se dá krásně koupat. Tyhle vodopády jsou mohutné a krajina je mnohem drsnější. Čtvrtý vodopád má obrovskou sílu a padá minimálně z 20 metrů. U horního se za hezkého počasí objevují turisti, ale na těch níže položených už nepotkáte nikoho.

Pěší stezka v okolí Arnalu
Okružní pěší túru můžete podniknout v okolí Arnalu, kde lze pozorovat bohatou flóru a faunu, geologické úkazy a vychutnat si velkolepé výhledy do okolí.

Lamas de Olo
Jen 4 km stezka z Anty vás dovede do horské vesničky Lamas de Olo, kde dodnes stojí starý mlýn a domky s doškovými střechami.

Mondim de Basto
Neatraktivní modernizované horské městečko s přátelskými obyvateli nabízí silné místní víno. Odtud vede populární 3-hodinová stezka do Capela de Senhora da Graca, vrchol hory Monte Farinha, která je porostlá borovicovým lesem. Na vrcholu se můžete občerstvit v restauraci.

Západně od Basto můžete navštívit dvě likérky Quinta da Veiga v Gagos a Quinta da Capela ve Veade a ochutnat různé ročníky vín. Asi 2 km od jižně od města existuje skvělé místo pro koupání na řece Cabril nesoucí název Senhora da Ponte.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko