Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sintra - informace o městě

Sintra bývala královské letní sídlo. Je vzdálená asi 30 km od Lisabonu a patří k nejzajímavějším turistickým atrakcím Portugalska. Vzhledem ke své poloze v náručí pohoří Serra de Sintra dodnes zůstává romantickým koutem pro návštěvníky z celého světa. Na zalesněných úbočích kopců tu stojí staré paláce a panské domy s pozoruhodnými vyhlídkami. Město je na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Staré maurské město, které roku 1147 dobyl první portugalský král Alfonso Henriques, se již ve středověku stalo pravidelnou letní rezidencí portugalské královské rodiny a šlechty. Ještě dnes tu při cestě po zapadlých chodníčcích narazí návštěvníci na půvabná panská sídla (quintas) skrytá ve stínu palem a cedrů.

Nejvyhledávanějšími památkami jsou hlavně dva paláce. Přímo v centru města stojí působivý Palácio Nacional de Sintra (nazývané též Paço Real čili Královský palác), snadno rozpoznatelný podle dvou velkých bílých komínů ve tvaru kuželů. Od 14. století sloužil jako letní sídlo portugalských králů a vyznačuje se nádherným vnitřním zařízením, k němuž patří i jedna z nejstarších a nejcennějších sbírek azulejos v celém Portugalsku. Národní palác Sintra se dvěma obřími kónickými komíny je maurského původu, byl však výrazně přestavěn králem Janem I. na počátku 15. století.

Na dalším kopci stojí ve výšce 450 m nad mořem Palácio da Pena, extravagantní palác z roku 1840, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Přepychově zařízené interiéry jsou přeplněny fantastickými zdobnými prvky. Byl postaven jako hnízdečko lásky pro královnu Marii II. (1934 – 1853) jejím bláznivě zamilovaným manželem Ferdinandem z rodu Saxe-Coburg-Gotha.

Pravděpodobně nejstarším pamětníkem je hrad Castelo dos Mouros z 8. století. Pamatuje například dobytí Sintry Afonsem Henriquesem, za tuto vzpomínku však zaplatil, neboť byl z větší části zničen. Dnes si tak můžete prohlédnout pouze cimbuří, čtyři věže a zbytky románské kaple. Výhled z hradu je však úžasný.

V okolí Sintry se nachází národní park Sintra Cascais s park Sintra Mountain Range. Ten je jedním z největších parků v celém okolí Lisabonu a je velmi oblíben zejména díky skvělému prostoru lákajícímu turisty k procházkám a piknikům.

Nossa Senhora de Pena je asi nejznámějším palácem v Sintře. V roce 1507 jej nechal postavit Deog Boitac a do současné podoby v romantickém stylu byl zrekonstruován až později. Dnes je velmi vyhledávanou atrakcí.

Při návštěvě Sintry by se hosté neměli upínat jen na městské paláce a další obvyklé cíle hromadné turistiky, ale při procházkách po vedlejších cestách nasávat pozoruhodnou, i když méně známou atmosféru tohoto historického místa. Kousek od Sintry se nachází malebná vesnice Colares, pláž Praia das Maças a rozeklané pobřeží Cabo da Roca, nejzápadnější bod evropské pevniny.

Pohádková Sintra

Pohádková Sintra

Severozápadně od Lisabonu se na svazích žulového hřebene Serra de Sintra rozkládá město Sintra, které bývalo královským letním sídlem. Dnes patří k nejzajímavějším turistickým destinacím v Portugalsku a zdejší romantika přitahuje návštěvníky z celého světa. Pro svou jedinečnost byla Sintra zapsána seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

USA - New York, Washington, Niagara

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně výletu na Niagárské vodopády a do kanadského Toronta. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko