Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olhao

Po cestě směrem na východ od Faro narazíte nejdříve na živé rybářské městečko Olhão. Dostalo se mu přízviska bílé kubistické městečko v Algarve a jeho architektura bývá přirovnávána k severoafrickým městům. Místo střech s červenými taškami a filigránovými komíny, jež můžete spatřit všude jinde v Algarve, je panorama města Olhao tvořeno plochými střechami zvanými „açoeitas“.

Kolorit zajímavé rybářské čtvrti dotvářejí domovní bloky uspořádané ve tvaru arabských kasb s typickými prolamovanými komíny. Není to ovšem pozůstatek z maurských dob, protože pocházejí až z přelomu 18. a 19. století. Místní tržiště s rybami je jedno z nejlepších v Algarve. Proslulo především velkým výběrem slávek a dalších korýšů.

Farní kostel Nossa Senhora do Rosário zřídil roku 1698 král Dom Pedro II. V malé kapli Nossa Senhora dos Aflitos (Naše Paní trpících) v zadní části kostela se často modlí ženy rybářů za šťastný návrat svých mužů, kteří jsou právě na moři.

Tip na výlet
V sezoně odtud vyplouvají trajekty k předsunutým ostrůvkům s opuštěnými plážemi.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko