Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Falésia

Na jihu Portugalska se v oblasti Algarve nachází malé letovisko Falésia, které bylo pojmenováno podle nádherné písečné pláže Praia da Falésia. Ta se táhne v délce 4 kilometrů podél pobřeží a je vyhledávaná jak milovníky všemožných vodních sportů, tak i vyznavači povalování ve vyhřátém písku.

Letovisko je ideálním místem pro dovolenou pro všechny věkové kategorie. Na své si zde přijdou především lidé, kteří chtějí strávit klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Pláž Praia da Falésia je opravdu nádherná, vypadá divoce, přitom je udržovaná a čistá. Lemují ji vysoké červenobílé skály s průrvami a narazit zde můžete i na malé kaňony. Lehátka a slunečníky jsou na pláži za poplatek.

Co se týče ubytování, tak Falésia nabízí především luxusní hotely a také apartmány. Letovisko má malé centrum, kde najdete restaurace, pár barů, obchůdků se suvenýry a nákupní středisko. Pokud ovšem toužíte po bujaré večerní zábavě s diskotékami, nebude pro vás Falésia tím pravým.

Nejčastějšími návštěvníky Falésie bývají milovníci golfu, v blízkosti letoviska se totiž rozprostírá devítijamkové golfové hřiště Pine Cliffs. Během hry se vám naskýtají nádherné výhledy na charakteristické skalnaté útesy, krásné pláže Algarve a Atlantický oceán. Jde o jedno z nejoriginálnějších golfových hřišť, kde byl po několik let presidentem místního golfového klubu britský motocyklový závodník Nigel Mansell. Hřiště bylo vybudováno v piniovém háji podle návrhu designéra Martina Hawtreea a slavnostně bylo otevřeno v roce 1990.

Výhodou Falésie je, že leží jen 8 kilometrů od velkého letoviska Albufeira. Pokud byste tedy zatoužili po větším ruchu, diskotékách a pestrých možnostech nákupů, můžete se do Albufeiry pohodlně dopravit místní kyvadlovou autobusovou dopravou nebo využít služeb taxi.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko