Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cascais - informace o městě

Městečko Cascais najdete v písečném zálivu řeky Tejo. Již v minulosti si jej oblíbily zejména bohaté rodiny, které si zde stavěly své rekreační domy. Dodnes je Cascais oblíbené jako přístav i skvělé místo pro odpočinek. Turistický ruch se zasloužil o rozvoj města a tak zde naleznete módní obchody ukryté v historické části a bezpočet kaváren i restaurací.

Krásné rybářské městečko leží asi 28 km západně od Lisabonu a 3 km od Estorilu. Nejzápadnější bod Evropy, Cabo de Roca, je vzdálen jen 14 km. Cascais leží na Costa do Esteril. V této zátoce najdete nejrozmanitější plavidla, jako jsou regaty a plachetnice, ale jsou zde také příznivé podmínky pro vodní lyžování. K tomu jsou k dispozici golfová a tenisová hřiště a jízdárna. Nachází se zde také býčí aréna.

Cascais si dovedlo uchovat staré rybářské tradice lépe než třeba Estoril. Ještě dnes tu z malého přístavu pravidelně vyplouvají na moře rybářské lodě, aby po návratu svůj úlovek výhodně zpeněžili na rybí aukci (lota). Turistické centrum pobřeží Costa do Sol se může pochlubit krásným Starým městem s živou pěší zónou, mnoha kavárnami a restauracemi.

Kromě bohatého nočního života město oplývá i zajímavými pamětihodnostmi. Navštivte třeba kapli Nossa Senhora da Guia z 15. století a S. Sebastiano ze století 16. O zhruba 100 let později byla vystavěna pevnost s opevněním a následovaly kostely Nossa Senhora dá Assunçao a Nossa Senhora dos Navegantes. Zchladit se můžete v muzeu, jak jinak než námořnictví.

Kouzelné je hlavní náměstí. Radnice má majestátní okna s železnými zábradlími, která jsou oddělena panely s azulejos znázorňujícími světce. Pochmurná pevnost ze 17. století, známá jako Citadela, je jednou z mála staveb, které roku 1755 přežily zemětřesení a následnou přílivovou vlnu.

Zdejší úzká pláž se táhne až k Estorilu. Pěknou vycházku si hosté mohou udělat přes klidné Horní město a kolem citadely k udržovanému městskému parku. V městském parku se nachází muzeum s archeologickými nálezy, uměleckými díly, starožitným nábytkem a zlatými a stříbrnými předměty.

Z města se lze vydat kolem skalnatého pobřeží na sever k rozlehlé písečné pláži Guincho, kde se nachází nádherná pláž Guincho, kterou nesmí opomenout žádný milovník surfingu či windsurfingu. Ve městě Guincho mají hosté na výběr buď písčitou pláž ke koupání, nebo skaliska k rybaření. Je však třeba zachovat opatrnost, neboť oceán bývá často rozbouřen. Na své si tu však mohou přijít i labužníci, které sem lákají výborné rybí restaurace. Původní na skalách postavená pevnost se změnila v luxusní hotel s restaurací.

Cascais je s Lisabonem spojen příměstským vlakem. Pláž pokračuje na východ k Lisabonu a k dalšímu podobnému letovisku jménem Estoril. Cascais nebo Estoril lze doporučit jako místo pro dovolenou, pokud chcete poznávat Lisabon. Moře je tu sice studenější než třeba v Algarve, ale zase je tu spousta příležitostí na výlety. Vlaky jezdí do Estorilu, Belému a Lisabonu, autobusy jezdí do lesů Sintry, do Mafry nebo na Cabo da Roca. Týden je na to všechno vlastně málo, pokud se chcete taky koupat.

Silnice směrem na západ míjí ve vzdálenosti tři kilometry od Cascais místo zvané Boca do Inferno (Pekelná ústa), což je geologická kuriozita: za doprovodu divokých zvukových efektů se zde neobvykle vysoko rozstřikují mořské vlny.

Další jízdu směrem na Colares a Sintru si turisté mohou zpestřit dvěma zajímavými odbočkami. V obci Azoia lze odbočit ke Cabo da Roca – nejzápadnějšímu výběžku evropské pevniny. Druhou možností je odbočit na Peninhu, odkud mají návštěvníci z větrné výšiny překrásný výhled přes celé pobřeží Costa do Sol až k Lisabonu.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko