Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Azorské ostrovy - informace a tipy na cesty

Azorské ostrovy jsou zapomenutým rájem vprostřed Atlantiku. Věčně zelené ostrůvky, které oblévá Golfský proud, jsou známé svou bujnou vegetací, nádhernými čistými jezery, které vznikly v sopečných kráterech, svou rozličnou faunou a flórou, jeskyněmi a teplými prameny. Sopka vytvořila devět ostrovů, které nyní připadají Portugalsku, asi 1500 kilometrů západně od Lisabonu.

Díky Golfskému klimatu je na ostrovech neustále tropické podnebí. Důvod nestálého počasí, přílišného klidu a malého množství pláží je zřejmě důvodem, proč dosud nebyly poznamenány masovou turistikou.

Santa Maria a Sao Miguel se leží nejblíže k Portugalsku. Na Santa Marii se nachází mezinárodní letiště, na Sao Miguel je letiště také, leč poněkud skromnější. Sao Miguel je největší a nejdůležitější ostrov oblasti. Je poměrně hornatý s nejvyšší nadmořskou výškou 1105 metrů. Téměř čtvrtina ze 140 000 obyvatel žije v hlavním městě ostrova, Ponta Delgada. Údajně se také jedná o jediné místo v celé Evropě, kde se pěstuje čaj. Sao Miguel je výborným místem, kde začít s objevováním všech skrytých krás Azorů. Můžete odsud podnikat výlety do vnitrozemí k teplým pramenům a sopečným jezerům, nebo si třeba na moři vyzkoušet windsurfing, plachtění či veslování. Velmi oblíbenou turistickou atrakcí je také pozorování velryb a delfínů. Toho samozřejmě s nadšením využívají místní a spousta malých cestovních kanceláří pořádá celodenní výlety na lodích za těmito obřími zvířaty. Sao Miguel je proslavený svými sladkostmi, takže pokud zde plánujete dovolenou, nezapomeňte je ochutnat.

Dalších pět ostrůvků leží ve střední části oblasti. Jsou to Graciosa, Sao Jorge, Terceira, Pico a Failal. Letiště najdete na Failalu, mezinárodní potom na Terceiře. Terceira je třetí největší ostrov Azor, svůj název však nedostala kvůli velikosti, ale proto, že byla objevena jako třetí v pořadí. Centrum jejího hlavního města Angra de Heroísmo je od roku 1983 zapsáno v UNESCO a pyšní se řadou památek v koloniálním stylu. Tam se od roku 2004 zapsala i krajina ostrova Pico. Je druhým největším ostrovem oblasti. Na Picu se nachází nejvyšší hora celého Portugalska, sopka Ponta de Pico, která se tyčí do výše 2351 metrů. Ostrůvek je proslaven mimo přírodu i svým vínem. Na Sao Jorge si pro změnu rozhodně nenechte ujít sýry. Failal má jednu z největších marín, setkávají se tu tak jachtaři z celého světa.

Nejzápadnější skupinu tvoří ostrovy Corvo a Flores. Corvo je se svými 17 km2 nejmenší z Azorských ostrovů. Na Flores se nachází malé letiště.

Kromě lodních radovánek a turistiky jsou Azorské ostrovy rájem pro potápěče, paraglidistky, horolezce a golfisty. Na Azorech se celkem nachází tři golfová hřiště. Dvě na Sao Miguel, jedno na Terceiře. Čtvrté se pak buduje na Picu přímo pod vulkánem.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko