Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sao Jorge - informace o ostrově

Další z centrální skupiny Azorských ostrovů. Poměrně dlouhý a úzký ostrov se rozkládá na 243 čtverečních kilometrech. Na délku má asi 53 kilometrů, zatímco jeho šířka nepřesahuje 8 kilometrů. Většina z 10 500 obyvatel žije podél pobřeží, nejvyšší koncentrace lidí se soustředí okolo dvou větších center ostrova, měst Velas a Calheta.

Stejně jako u většiny ostatních ostrovů, osud Sao Jorge utvářela sopka. Můžete zde nalézt velké množství jeskyní, strmých skal, jezer a nádhernou přírodu, která přímo zve k pěšímu objevování všech krás ostrova. Napříč ostrovem se vine řetězec skal, z nichž vyvěrá velké množství termálních pramenů. Přírodní lázně jako dělané.

Místní se živí především pastevectvím. Cinkající huňatá zvířátka vás sice nebudou pronásledovat na každém kroku, s výrobky z mléka a rouna se však setkáte poměrně často. Vlněné pokrývky a produkce domácích sýrů totiž ostrov proslavily.

Za osobitou azorskou architekturou můžete vyrazit například do Velasu. Kromě nádherných staveb se zde konají i rybí trhy, obohacení jídelníčku o potřebné vitamíny pak půjde s čerstvými surovinami snadno. Velas je navíc důležitý přístav, takže pokud chcete vyrazit na obhlídku okolí po moři, stopněte si loď ideálně zde.

Povinností každého turisty je zastávka u Faja da Caldeira do Santo Cristo. Přírodní rezervace a speciální ekologická oblast skrývá podmořskou jeskyni a jezero. Je to také jediné místo, kde se vyskytují mušle ameijoas, místní lahůdka.

Kromě ameijoas místní kuchyně nabízí i rozličné pokrmy z ryb, langust a lapas (kuželnatky). Mezi skutečný gurmánský zážitek ale patří cozido (mix masa a zeleniny), které se vaří v sopečných jezírkách. Byla by škoda je využívat pouze pro koupání.

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko