Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sao Miquel - informace o ostrově

Sao Miguel je největší (793 km2), nejosídlenější (140 000 obyvatel) a také nejfrekventovanější ostrov z celého souostroví Azorů. Je výchozím bodem pro cesty do okolí a pro pozorování delfínů a velryb. Náleží do centrální skupiny ostrovů a je sopečného původu.

Jeho povrch je hornatý, plný zeleně a skrytých krás. Nejvyšší vrchol zde dosahuje 1105 metrů a nazývá se Pico da Vara. Všudypřítomná sopečná jezírka a termální prameny poskytují dostatek příležitostí ke koupání. Pro milovníky vodních sportů je pobřeží rájem, protože nabízí ideální podmínky pro plachtění, windsurfing i veslování.

Na ostrově se nachází ananasové plantáže, vinice, pěstuje se zde cukrová řepa a citrusy. A je to také jediné místo v Evropě, kde se pěstuje čaj (v oblasti Porto Formoso). To vše umožňuje příjemné teplé a vlhké klima značnou měrou ovlivněné pásem hor táhnoucím se středem ostrova.

Kromě množství kostelů, kaplí a klášterů je častou a oblíbenou turistickou atrakcí Ohnivé jezero, k němuž se dostanete příjemnou procházkou. Kráter se sedmi jezery (Caldeira das Sete Cidades) si bezpochyby také zaslouží vaši pozornost.

Sao Miguel jistě potěší i golfisty se svými dvěma golfovými hřišti s překrásným výhledem. Centrum ostrova, město Ponta Delgada, je sídlem vlády i učenosti, nachází se zde univerzita. Historické centrum bylo letitým svědkem nájezdů korzárů.

Druhým největším městem ostrova je Ribeira Grande, která turisty uchvátí domy z 16. století. Aby byla návštěva ostrova úplná, nelze opominout jezera Sete Cidades, která vznikla zatopením sopečného kráteru. Přírodní úkaz vznikl v roce 1440, kdy mohutná exploze rozmetala sopku do širokého okolí.

Oblast Furnas Tal se svými vřídly a horkými prameny bude jistě potěchou pro tělo i duši. Ráchání v léčivém bahýnku můžete prostřídat s plaváním v některém z plaveckých bazénů s minerální vodou. Ty jsou zasazeny do kouzelného parku.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko