Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Graciosa

Graciosa je nejsevernější ostrov centrální skupiny o délce 10 km a šířce 7 km. Jako všechny Azorské ostrovy je sopečného původu a na jeho jižním cípu se tyčí 402 metrů vysoká sopka o 1,6 kilometrů širokém kráteru. Ostrov Graciosa je posetý malými bílými větrnými mlýny jako vystřižených z knihy o Holandsku. Právě proto je také přezdívaný jako Bílý ostrov. Je nejméně hornatý, ve tvaru oválu a nachází se severně od ostrova Terceira.

Správním střediskem ostrova je městečko Santa Cruz da Graciosa, které má nádherné náměstí, kryté vzrostlými stromy. Pokud máte rádi romantiku starobylých uliček, pak se vydejte do tohoto města. Za návštěvu určitě stojí a turisté zde naleznou mimo krásných staveb i malé etnografické muzeum. V jedné z expozic je i vše o lovu velryb.

Nejzajímavější místo k navštívení na ostrově je známý vulkán Furna de Enxofre o celkové hloubce 100 metrů, na dně s podzemním jezerem. Vulkanický fenomén vám při návštěvě tohoto ostrova nemůže uniknout. Po točitém schodišti se dostanete pod vulkanickou klenbu, kde se třpytí jezírko o průměru 130 m a hloubce 100 m. voda je zde teplá se sirnatým pachem. Doporučuje se Furnu navštívit mezi 11 a 14 hodinou, protože tehdy je zalitá přirozeným slunečním světlem.

Celý ostrov je posetý sytě zelenými pastvinami, několika zbylými lesy a vinohrady a vesnicemi s bíle natřenými domy. Celé to vyzařuje pohodovou atmosféru. Zdejší obyvatelé jsou pracovití, spořádaní a přívětiví a udržují při životě lidové tradice, z nichž se největší popularitě těší karneval. Hlavními ostrovními produkty jsou mléko, vynikající sýry, hovězí maso a víno. Sýry jsou znamenité na celých Azorských ostrovech a je jich nepřeberné množství.

Ostrov vábí svou rozmanitou krajinou tvořenou planinami, zalesněnými hornatinami, pokrytou vinicemi a zídkami z černého kamene, které lemují malá políčka. Povrch je spíše rovinný a nížinatý zvláště v severní části ostrova, nejvyšším bodem je Timao (388 m). Jedná se o ostrov s nejmenším počtem srážek a pěstuje se tu především víno a cukrová třtina. Velmi známé je právě víno značky Graciosa, podobně jako kořalka, která dozrává v dubových soudcích.

Tipy na výlety

Monte Nossa Senhora da Ajuda
Toto místo vám nabízí nejen krásný pohled nad městem Santa Cruz a severní stranou ostrova, ale také návštěvu tří poustevniček zasvěcené sv. Janovi, Salvátorovi a Panně Marii Pomocnici.

Termas do Carapacho
Horká vřídla lázní Carapacho, která se nacházejí na jižním cípu ostrova, mají blahodárné účinky pro onemocnění jako je revma či nejrůznější kožní problémy.

Ilhéu da Baleia
Maličký ostrůvek u Graciosy svým tvarem nápadně připomíná velrybu. Odtud také dostal svůj název (baleia =velryba).

Moinhos de Vento
Po ostrůvku jsou roztroušené starodávné větrné mlýny – vděčný terč turistických fotoaparátů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko