Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Faial - informace o ostrově

Faial patří do centrální skupiny Azorských ostrovů a spolu s ostrůvky Pico a Sao Jorge formuje takzvaný Triangl. Stejně jako zbytek Azorů leží na tektonickém zlomu a je vulkanického původu. Leží na území asi 173 čtverečních kilometrů. Dominantou ostrova je vyhaslý vulkán (Caldeira), který leží přímo ve středu. Dávno už je ale nečinný a zarostl zelení.

Failal je nejkosmopolitnějším ze všech ostrovů centrální části. Přístav Horta je obrovskou marínou, v níž se sdružují jachtaři z celého světa a pravděpodobně i díky nim je zde tak živo. V době sezóny nebývají výjimkou ani připlouvající lodě různých celebrit. Běžně na ostrově žije asi 15 000 obyvatel a téměř polovina jich sídlí právě zde.

Nádherná příroda ostrova Failal potěší oko snad každého cestovatele. Její nádheru si můžete užít třeba při návštěvě jeskyní na Costa de Feteira. Zážitek bude i návštěva 400 metrů hluboké kráterové jeskyně. Vulkány jsou zde skutečně na každém rohu, nevynechejte tedy ani impozantní Vulcao dos Campelinhos, který se vynořil na západním pobřeží. Pro milovníky horkých pramenů bude jistě milou povinností zastávka v termálních lázních Varadouro.

Na ostrově se nachází menší letiště, nejjednodušší dopravou je však loď. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází na Terceiře.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko