Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Flores - informace o ostrově

Flores je nejzápadnějším ostrovem celého souostroví. Na 143 kilometrech čtverečních žijí přibližně 4000 obyvatel. Ohromné množství zeleně a květin místy přerušují skaliska vypínající se vysoko do okolí s malebnými vesničkami a ostře řezané zátoky.

Flores je květinovým rájem. Ne nadarmo nese titul „největší přírodní rezervace primitivní flóry“. Porost je tu skutečně různorodý, nejčastější jsou ale zářivě modré hortenzie. V kombinaci s říčkami a jezery je to smyslný mix.

Pokud chcete i vy naleznout rajskou zahradu, zkuste se třeba vydat do vnitrozemí od skály Rocha dos Bordoes, kterou zde vytvořila láva. Najdete tam sedm jezírek (Sete Lagoa) a kráter obrostlý hortenziemi.
Ve vesničce Fajazinha pohádkovou atmosféru dokreslují ještě všudypřítomné ruiny vodních mlýnů, v blízkosti se pak nachází vodopád Ribeira Grande. Zajímavou oblastí je i Cascatas, taktéž kousek od vesnice. Tam ze země vyvěrá okolo dvacíti pramenů.

Na západním pobřeží příroda vytvořila kouzelné sousoší (Pedras do Frade e da Freira) mnicha a mnišky a poblíž Jeskyni kohouta (Gruta do Galo), jež svůj název dostala podle tvaru vstupního otvoru.

Hlavnímy centry ostrova jsou městečka Santa Cruz, kde se nachází i malé letiště, a Lajes. V Santa Cruz žije skoro polovina obyvatel a kromě úřadů a letiště se zde nachází i zdravotní a obchodní centrum. Ve městě si určitě povšimněte nádherné architektury starých budov.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko