Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Corvo

Corvo je nejmenší ostrůvek souostroví Azory. Ostrov je vlastně vrcholem sopky, má rozlohu 17 km2 a uprostřed mu vévodí kráter vysoký 718 metrů. Pokud ho budete chtít navštívit, dostanete se sem lodí ze sousedního ostrova Faial.

Nejmenší z ostrovů je skutečnou svatyní klidu. Je nejmenším z Azorských ostrovů, který ze severozápadu uzavírá celý komplex, a co do počtu obyvatel nepřesahuje číslo 400. Starousedlíci tu žijí velmi izolovaným, nicméně poklidným životem.

Centrálním sídlem ostrova je Vila Nova do Corvo a hlavním turistickým lákadlem bývalý vulkanický kráter se dvěma jezírky osetý malými kužely, ve kterých místní spatřují obraz souostroví. Ve Vila Nova do Corvo jsou úzké uličky dlážděné oblázky a kostel Nossa Senhora dos Milagres. V Caldeirăo (obrovský sopečný kráter) jsou dvě jezírka s maličkými ostrůvky představujícími souostroví.

Ostrov nemá žádný přírodní přístav, a proto je spojení s ostatními ostrovy v zimě téměř nemožné. Kdysi se zprávy z ostrova předávaly pomocí ohně. Říká se, že na ostrov Corvo v minulosti často jezdili Američané, aby tu najímali námořníky. Obyvatelé nehostinného ostrova totiž byli proslavení odvahou.

Po ostrově koluje mnoho různých pověstí, z nichž nejznámější vypráví o bronzovém rytíři a jeho spojení s fénickými kupci. Reálnější příběhy se pak odehrávají během dávných pirátských či lovu velryb.

Azory upoutají návštěvníky svou bohatou květenou a poklidným rázem života. Čekají zde na vás dále rozeklané skály, pláže z černého písku a samozřejmě spousta romantiky se špetkou tajemna. Vládne zde mořské subtropické podnebí, se silnými větry. Vlivem Golfského proudu tu nejsou velké teplotní výkyvy.

Tipy na výlety

Monte Grosso
Nejvyšší bod ostrova 770 m, z něhož je krásný výhled na jezero Caldeirao.

Caldeirao
Velký kráter dal základ nádhernému jezeru, v němž se objevují malé ostrůvky. Jeho forma se podobá seskupení Azorských ostrovů.

Morro do Pao de Acucar
Panoramatická vyhlídka na celý ostrov.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko