Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Terceira - informace o ostrově

Terceira - třetí největší a třetí objevená. Terceira patřící k Azorským ostrovům náleží do centrální skupiny spolu s Graciosou, Sao Jorgem, Picem a Failalem. Rozkládá se na 396 metrech čtverečních. Její povrch je hornatý, nejvyšší bod, Santa Barbara, dosahuje nadmořské výšky 1023 metrů. Nadpoloviční většina obyvatelstva (35 tisíc) žije v hlavním městě ostrova, Angra do Heroísmo. Dohromady ostrov obývá asi 55 tisíc lidí.

Kouzelný ostrůvek stejně jako jeho sourozence modelovala sopka. Díky příjemnému klimatu a občasným dešťům je všude zeleno, bující faunu pak místy doplňují kráterová jezírka. Pobyt si můžete zpříjemnit koupelí v termálních pramenech či projížďkou na koni. Terceira je výborným místem pro všechny cestovatele, dobrodruhy, turisty i vyznavače vodních sportů.

Golfisti budou bezpochyby také nadšeni. 18 jamkové hřiště se nachází 13 kilometrů od hlavního města a má tradici již od roku 1954. Několik tvůrců, kteří se na jeho vzniku podíleli, mu vtiskli originální tvář zasazenou do typické azorské přírody plné květin a umístili je necelých 400 metrů od pobřeží.

Město Angra de Heroísmo bylo od dob svého vzniku v roce 1534 ovlivněno kulturami ze všech koutů světa. To se promítlo i v jeho architektuře a tak bylo v roce 1983 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Přestože bylo mnoho budov poničeno během zemětřesení v roce 1980, zachovaly se dodnes, opravily se a turisté se tak stále mohou těšit jejich kráse vyvedené hlavně v koloniálním stylu.

Dnes je Angra de Heroísmo zejména kulturním centrem ostrova. Ročně se zde koná mnoho zajímavých událostí, jednou z nich je i slavnost „tourada a corda“. Zápasy s býkem na provaze. Španělské variace této zábavy vám po zhlédnutí některého zápasu přijdou bezpečné jako jízda v tanku.

Druhé nejdůležitější město oblasti je Praia da Vitória. Je to dopravní uzel ostrova. Přímo ve městě je důležitý přístav, nedaleko pak letiště, odkud se létá na ostatní ostrůvky. V blízkém Lajones pak sídlí vzdušné síly amerického letectva.

Na Terceiře si kromě výhledů z Monte Brazil, hory tyčící se u Angra de Heroísmo, nenechte ujít oblast Biscoitos. Nachází se na severním pobřeží a je známá svými vinicemi upravenými do tzv. „curraletos“. Za návštěvu pak stojí určitě i Muzeum vína v této oblasti. Pokud vás fascinují sopky a jeskyně, vydejte se do samotného středu k Caldeira de Guilherme Moniz. Se svými 15 kilometry je to nejdelší caldeira celého souostroví. V srdci ostrova najdete i jeskyně Algar do Carvao. Bývalý sopečný průduch umožňuje sestup až do 100 metrů a na dně vás okouzlí úžasným jezírkem. Všude okolo se pak nachází spousta stalaktitů a stalagmitů střídaných černým obsidiánem.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko