Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pico

Ostrov Pico, pojmenovaný stejně jako nejvyšší hora Portugalska, je druhým největším ostrovem z Azorského souostroví. Známý je především svým vynikajícím vínem. Z ostrova se dříve vyjíždělo na lov velryb, a proto se na tento ostrov dnes sjíždí nejvíce turistů, aby mohli z lodí pozorovat tyto obrovské mořské savce a také delfíny.

Pico je 42 km dlouhý a 15 km široký, má plochu 447 čtverečních km a se svými 300 000 lety je nejmladším ostrovem Azorů. Ostrov leží 17 km jižně od Sao Jorge a pouze 6 km od Faial. Hlavními sídly je metropole Madalena, Sao Roque do Pico a Lajes do Pico. Žije zde asi 15 tisíc stálých obyvatel.

Víno a velryby, tak by se dal charakterizovat ostrov Pico, který ale uchvátí i řadou kostelů a rozlehlými sídly uprostřed vinic.  Vinařská oblast ostrova Pico je úchvatné místo nacházející se na lávových polích obklopených po staletí ručně stavěnými kamennými zídkami. Vinohradnická kultura na ostrově Pico je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Víno odtud je pozoruhodné – zejména Vinho do Pico.

Je zajímavé, že podobně jako na kanárském ostrově Tenerife leží nejvyšší hora Španělska, na azorském ostrově Pico se nachází nejvyšší vrchol Portugalska. Pravidelný sopečný kužel hory Alto de Pico (2 351 m) bývá od prosince do dubna dokonce zasněžený a viditelný na velkou vzdálenost působí impozantním, mnohem vyšším dojmem.

Ostrov je vlastně stejnojmennou sopkou, kde se také nachází nejvyšší hora Portugalska Pico o celkové výšce až 2 351 metrů, jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších světových vulkánů. Přibližně čtyřhodinový výstup je skutečným zážitkem. Nejvhodnější dobou pro zahájení výšlapu je černočerná noc, protože tak se dá z vrcholu sopky pozorovat fascinující východ slunce.

Poslední erupce nastala v roce 1963 (předchozí erupce byly v letech 1562 a 1718). Cesty, kudy tekla láva, jsou stále znatelné. Stopy po předchozích erupcích částečně zarůstají vegetací, láva tehdy tekla do šíře až 10 km.

V minulosti býval ostrov Pico centrem lovu velryb. Dnes je však už naopak pouze důležitým výchozím turistickým bodem pro zajímavá a poučná pozorování velryb a delfínů, jejich chování a života na Azorských ostrovech.

K návštěvě láká pěší turistika, plachtění i místní architektura. Obyvatelstvo je zde navíc velmi pohostinné a přátelské a zachovává místní staré tradice, lidové i křesťanské slavnosti a kroje. Za použití tradičních azorských materiálů se dodnes místní řemeslníci věnují výrobě tradičních předmětů, jako je barevná keramika, krajky, výrobky z kostí velryb, křehké květiny z rybích koster, z dužiny fíkovníků a stonků hortenzií nebo ručně vyšívané pokrývky. Všechny tyto předměty si návštěvníci mohou zakoupit jako nezapomenutelný suvenýr z Azor.

Tipy na výlety
Vulkanické skalní formace, černá láva (Pico se také nazývá Ilha Negro – Černý ostrov), vinice, louky a lesy, staré domy z přírodního kamene a také velryby a delfíni, to vše dělá z ostrova místo, které určitě budete chtít navštívit.

Navštivte město S. Roque do Pico s kostely S. Roque a S. Pedro de Alcântara z 18. století, Lajes do Pico s muzeem velrybářství; Madalenu s muzeem vína a kostelem ze 17. století, Areia Larga s krásnými sídly uprostřed vinic.

Další zajímavá místa jsou Calheta de Nesquim, Candelária, Criaçăo Velha, Piedade (lesopark), Prainha do Norte, Santa Luzia, Santo Amaro, S. Caetano, S. Joăo a S. Mateus.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko