Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Maria - informace o ostrově

Santa Maria patří do východní dvojice ostrovů situované nejblíže Portugalska. Je nejjižnější a současně nejvýchodnější z Azorských ostrovů. Přestože se pyšní nádhernými plážemi a najdete na něm mezinárodní letiště, patří těm nejméně navštěvovaným z celého souostroví.

Díky své jižní poloze má velmi suché a teplé klima. Hluboké zátoky jsou lemovány vinicemi a plážemi s bílým pískem. Co vás však praští do očí nejdříve, bude rudá jílovitá půda. Typické zbarvení získala působením vulkanické činnosti a odedávna je používaná zejména k výrobě keramiky. Dalším oblíbeným materiálem je všudypřítomný vápenec, z něhož se staví domy.

Z ostrovů vznikla Santa Maria nejdříve a některé její části můžeme datovat více než 8 milionů let zpátky. Oválný ostrov je veliký pouhých 97, 4 kilometrů čtverečních. Západ tvoří suchá jílovitá planina, východ je hornatý. Nejvyšší vrchol Alto v 509 metrech vám umožní vidět tento dech beroucí kontrast na vlastní oči.

Centrem ostrova je přístav Vila do Porto s klášterem Santo António. Severovýchod ostrova nabízí koupání v přírodních jezírcích přímo na pláži. Ve stejné oblasti (Sao Lourenco) je i proslavená vinice s týmž jménem.

Maják Farol da Maia poblíž vesničky Maia je krásnou historickou budovou s výborným výhledem do okolí. Třeba na kouzelné jezírko, jež přímo svádí ke koupání.

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko