Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Maria - informace o ostrově

Santa Maria patří do východní dvojice ostrovů situované nejblíže Portugalska. Je nejjižnější a současně nejvýchodnější z Azorských ostrovů. Přestože se pyšní nádhernými plážemi a najdete na něm mezinárodní letiště, patří těm nejméně navštěvovaným z celého souostroví.

Díky své jižní poloze má velmi suché a teplé klima. Hluboké zátoky jsou lemovány vinicemi a plážemi s bílým pískem. Co vás však praští do očí nejdříve, bude rudá jílovitá půda. Typické zbarvení získala působením vulkanické činnosti a odedávna je používaná zejména k výrobě keramiky. Dalším oblíbeným materiálem je všudypřítomný vápenec, z něhož se staví domy.

Z ostrovů vznikla Santa Maria nejdříve a některé její části můžeme datovat více než 8 milionů let zpátky. Oválný ostrov je veliký pouhých 97, 4 kilometrů čtverečních. Západ tvoří suchá jílovitá planina, východ je hornatý. Nejvyšší vrchol Alto v 509 metrech vám umožní vidět tento dech beroucí kontrast na vlastní oči.

Centrem ostrova je přístav Vila do Porto s klášterem Santo António. Severovýchod ostrova nabízí koupání v přírodních jezírcích přímo na pláži. Ve stejné oblasti (Sao Lourenco) je i proslavená vinice s týmž jménem.

Maják Farol da Maia poblíž vesničky Maia je krásnou historickou budovou s výborným výhledem do okolí. Třeba na kouzelné jezírko, jež přímo svádí ke koupání.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko